Siatkarska liga USA wystartuje jeszcze w tym roku w legendarnym miejscu!

Siatkówka
Siatkarska liga USA wystartuje jeszcze w tym roku w legendarnym miejscu!
fot. CyfraSport

Przez długie lata najlepsi amerykańscy siatkarze występowali w klubach z Włoch, Rosji czy Polski. Ta sytuacja spowodowana była oczywiście brakiem profesjonalnej ligi w ich ojczyźnie, ze względu na większą popularność sportów "amerykańskich". Rosnąca popularność siatkówki zmusiła jednak "Jankesów" do rewolucji - w grudniu profesjonalna liga siatkówki zostanie zainaugurowana w MGM Grand!

Wiodącymi krajami w ligowej siatkówce od lat były Włochy i Rosja, gonione przez Polskę. Za oceanem wyrośnie im jednak konkurent: Amerykanie, którzy posiadali niezwykle silną reprezentację od wielu lat myśleli o stworzeniu własnej ligi profesjonalnej.

Tuż po wakacjach usłyszeliśmy o pomyśle Jamiego Davisa, który martwił się o życie towarzyskie czołowych amerykańskich siatkarzy. Ci przez większą część roku znajdowali się treningu wiele tysięcy kilometrów od swoich rodzin. Wskutek rosnącego zainteresowania Amerykanie wystartują z ligą zawodową jeszcze w 2017 roku pod banderą NVA - National Volleyball Association. Najlepsi siatkarze pod flagą USA nie będą już zmuszeni wyjeżdżać do Europy w poszukiwaniu gry na najwyższym poziomie.

Rozgrywki Pro League rozpoczną się 8-10 grudnia w Las Vegas! Hala MGM Grand będzie gościć osiem zgłoszonych drużyn, które zainaugurują profesjonalne rozgrywki siatkarskie w Stanach Zjednoczonych pod hasłem "Showcase" - będzie to więc miniturniej stanowiący podwaliny ligi zawodowej. Data startu rozgrywek w formule ligowej nie jest jeszcze znana.

Oto pełna lista zespołów:

Academy United – Northern California
Arizona Sizzle – Arizona
Blizzard Volleyball – Southern California
Chicago Lights Out VBC – Illinois
Icemen – Illinois
Rising Tide – Washington D.C.
Team LVC – New York
Team Pineapple – Indiana

Wiadomo już, że w Las Vegas zaprezentują się między innymi znany z polskich parkietów Russell Holmes, czy legendarny rozgrywający Lloy Ball. Czy Amerykanie z całą swoją efektowną otoczką stworzą konkurencję dla Europy?

CH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze