Stoch: Brawa dla organizatorów

Zimowe
Stoch: Brawa dla organizatorów
fot. PAP

Kamil Stoch był zadowolony po piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. Bardzo chwalił organizatorów za przygotowanie obiektu. "Należą się brawa" - powiedział.

Stoch uzyskał 122 m i zajął piąte miejsce w kwalifikacjach. Wygrał Austriak Stefan Kraft - 126,5 m. W pierwszej serii niedzielnych zawodów wystąpi siedmiu Polaków.

"Praca, którą dziś wykonałem była bardzo owocna, to potwierdzają wyniki. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, to warunki jakie stworzono na skoczni są dobre. Brawa dla organizatorów" - powiedział. Przyznał, że nie było perfekcyjnie, jeśli chodzi o zeskok. „Wiadomo, że śnieg jest sztuczny i jest taka, a nie inna temperatura. To powoduje dziury, duże nierówności. Najważniejsze, że dziś obyło się bez groźnych sytuacji” - dodał.

Podkreślił, że czuł radość iż może „znowu czuć śnieg pod nartami”.

Oceniając swój skok z kwalifikacyjny, ocenił go jako dobry. Dodał, że szkoda, iż więcej Polaków nie zakwalifikowało się do niedzielnych zawodów (w sobotę będzie konkurs drużynowy).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie