10–0! ZAKSA nie zwalnia tempa

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ograli w meczu 10. kolejki PlusLigi drużynę MKS Będzin 3:1 i wciąż pozostają jedyną niepokonaną drużyną w obecnych rozgrywkach.

Dziesięć spotkań, dziesięć zwycięstw, bilans setów 30–7! Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle stracili w tym sezonie zaledwie jeden punkt, kilka dni temu, w meczu z Indykpolem AZS Olsztyn. W pozostałych nie mieli większych kłopotów z rywalami i wygrywali pewnie.

Tak było i tym razem. Mistrzowie Polski byli zdecydowanymi faworytami konfrontacji z MKS Będzin i potwierdzili to w pierwszym secie, wygranym 25:13. Rozbili w tej partii rywali zagrywką, zdobywając w tym elemencie aż osiem punktów! Asami popisali się Maurice Torres (x3), Kamil Semeniuk (x2), Mateusz Bieniek (x2) oraz Benjamin Toniutti...

Po takim pogromie w secie otwarcia, goście dosyć niespodziewanie zdołali podnieść się w kolejnym secie. Być może to gospodarze rozluźnili się po gładkim zwycięstwie i przegrywali już na początku (2:5, 7:10). W końcówce osiągnęli przewagę i wydawało się, że opanowali sytuację, jednak od stanu 22:21 to goście wygrali cztery kolejne piłki! Po ataku Marcina Walińskiego zakończyli tę odsłonę (25:22).

Taki obrót sprawy wyraźnie podrażnił faworytów. Po przerwie rzucili się na rywali, a siatkarze z Będzina w trzecim secie znów nie mieli nic do gadania. W końcówce seta, od stanu 17:12 wygrali siedem akcji z rzędu (24:12), a wynik seta na 25:13 ustalił Toniutti.  W czwartej partii kędzierzynianie również kontrolowali sytuację (9:5, 14:8, 19:12), i choć w końcówce goście zmniejszyli dystans, ZAKSA pewnie wygrała 25:21.

Najlepiej punktowali: Sam Deroo (21), Torres (16), Semeniuk (16), Bieniek (10) – ZAKSA; Rafał Faryna (11), Waliński (11) – MKS. Choć obie ekipy podobnie punktowały w ataku (50–50), to siatkarze ZAKSY dominowali w polu zagrywki (14–2) oraz w bloku (12–2), popełnili również mniej błędów własnych (18–21). MVP: Kamil Semeniuk.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:1 (25:13, 22:25, 25:13, 25:21)

ZAKSA: Mateusz Bieniek, Sam Deroo, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Benjamin Toniutti, Maurice Torres – Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz.
MKS:
Rafael Araujo, Bartłomiej Grzechnik, Złatan Jordanow, Artur Ratajczak, Jonah Seif, Marcin Waliński – Michał Potera (libero) oraz Rafał Faryna, Jan Klobucar, Mateusz Kowalski, Łukasz Kozub, Jakub Peszko, Mateusz Przybyła.

Pozostałe mecze 10. kolejki PlusLigi:

2017-11-18: BBTS Bielsko-Biała – Espadon Szczecin 3:2 (18:25, 25:20, 20:25, 25:21, 15:12)

2017-11-18: Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

2017-11-18: Asseco Resovia – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:23)

2017-11-18: PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

2017-11-18: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Onico Warszawa (17.00)

2017-11-19: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin (14.45; transmisja – Polsat Sport)

2017-11-19: Dafi Społem Kielce – Trefl Gdańsk (15.00).