3 x 25:22! PGE Skra bez Wlazłego, ale znów bez straty seta

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali GKS Katowice 3:0 w spotkaniu 10. kolejki PlusLigi. Starcie obu ekip miało wyrównany przebieg, jednak ekipa z Bełchatowa znów zdołała zamknąć mecz we własnej hali w trzech setach.

Bełchatowianie zagrali bez Mariusza Wlazłego, który doznał kontuzji w poprzednim ligowym starciu z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Słabo rozpoczęli ten mecz i długo przegrywali (4:8, 9:15), zdołali jednak opanować sytuację. Dobra gra w ataku, skuteczne zagrywki Srecko Lisinaca pozwoliły odrobić straty (16:16), a później uzyskać przewagę (19:17). Końcówka seta to błędy po obu stronach siatki i zwycięstwo Skry 25:22.

Na przestrzeni drugiego seta katowiczanie również uzyskiwali przewagę (6:8, 14:15), końcówka znów jednak należała do ekipy z Bełchatowa. Skuteczna gra blokiem przyniosła piłkę setową (24:20), a atak Lisinaca ustalił wynik na 25:22. Takim samym wynikiem zakończyła się trzecia odsłona. Wyrównana walka trwała tym razem do stanu 20:20, później trzy piłki z rzędu padły łupem gospodarzy (23:20), piłkę meczową wywalczył Patryk Czarnowski, a spotkanie zakończył skuteczny atak Milana Katicia.

PGE Skra zagrała szósty w obecnym sezonie ligowy mecz we własnej hali i po raz szósty nie straciła seta. Najlepiej punktowali: Czarnowski (14), Lisinac (10) – PGE Skra;  Karol Butryn (10) – GKS. Gospodarze zdobyli więcej punktów w ataku (37–31), zagrywką (5–1) oraz blokiem (10–7), popełnili również więcej błędów własnych od rywali (27–23). MVP: Patryk Czarnowski.

PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

PGE Skra: Milad Ebadipour, Patryk Czarnowski, Szymon Romać, Nikołaj Penczew, Srećko Lisinac, Grzegorz Łomacz – Robert Milczarek (libero) oraz Bartosz Bednorz, Marcin Janusz, Milan Katić.
GKS: Marcin Komenda, Gonzalo Quiroga, Paweł Pietraszko, Karol Butryn, Serhij Kapelus, Emanuel Kohut – Bartosz Mariański (libero) oraz Rafał Sobański, Dominik Witczak, Maciej Fijałek, Kacper Stelmach, Bartłomiej Krulicki, Tomasz Kalembka.

Pozostałe mecze 10. kolejki PlusLigi:

2017-11-18: BBTS Bielsko-Biała – Espadon Szczecin 3:2 (18:25, 25:20, 20:25, 25:21, 15:12)

2017-11-18: Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

2017-11-18: Asseco Resovia – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:23)

2017-11-18: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin (17.00)

2017-11-18: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Onico Warszawa (17.00)

2017-11-19: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin (14.45; transmisja – Polsat Sport)

2017-11-19: Dafi Społem Kielce – Trefl Gdańsk (15.00).