Bundesliga: Dublet Lewandowskiego i pierwszy gol Kapustki!

Robert Lewandowski potwierdził, że ma patent na strzelanie goli w meczach z FC Augsburg. W sobotę dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i jego Bayern Monachium wygrał 3:0. Z dobrej strony zaprezentował się także Bartosz Kapustka, który strzelił gola Wolfsburgowi.

Lewandowski nie grał w ostatnich meczach reprezentacji Polski z Urugwajem (0:0) i Meksykiem (0:1). Na szczęście doszedł już do pełnej dyspozycji i mógł wystąpić w sobotę. - Jestem już w pełni formy. Miałem trochę spokoju, który naprawdę wiele dla mnie znaczy. Mam nadzieję, że już do końca sezonu pozostanę zdrowy i będę grał dobrze – stwierdził.

FC Augsburg to jeden z ulubionych rywali Polaka. W dwunastu dotychczasowych meczach strzelił szesnaście goli. Teraz, w ciągu 90 minut, jeszcze poprawił ten bilans!

Wynik otworzył Arturo Vidal. Kilka minut później Chilijczyk zanotował asystę. Ładnie podał do wychodzącego na wolną pozycję Lewandowskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. Dla "Lewego" był to 163. gol w Bundeslidze. Dzięki temu wyprzedził Karla-Heinza Rummenigge na liście najlepszych strzelców wszech czasów. Teraz goni dziesiątego Hannesa Loehra, który ma na swoim koncie 166 trafień.

Na początku drugiej połowy "srebrny lis", jak okrzyknięto Lewandowskiego na oficjalnym twitterowym koncie mistrza Niemiec, zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu. Tym razem wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Joshuy Kimmicha w pole karne i uderzeniem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Prawdziwe wejście smoka zaliczył Kapustka. Trener SC Freiburg Christian Streich wprowadził go w 53. minucie meczu z VfL Wolfsburg, gdy jego podopieczni przegrywali 0:2. Kwadrans później Polak strzelił kontaktowego gola, wykorzystując niezdecydowanie obrońców! Był to dopiero jego trzeci mecz w Bundeslidze. Sto dwadzieścia sekund później "Wilki" podwyższyły jednak prowadzenie, ustalając wynik na 3:1.

Jeśli chodzi o Polaków, to w sobotę na boiskach pojawili się tylko wspomniani Lewandowski (Bayern Monachium) i Kapustka (SC Freiburg). Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) i Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) przesiedzieli 90 minut na ławce rezerwowych, natomiast Jakub Błaszczykowksi (VfL Wolfsburg) nie znalazł się w kadrze meczowej.

Wyniki sobotnich meczów 12. kolejki Bundesligi:

1.FSV Mainz – 1.FC Koeln 1:0 (1:0)

Bramka: Daniel Brosinski 43 (k)

Czerwona kartka: Giulio Donati (71, 1.FSV Mainz)

Bayer Leverkusen – RB Lipsk 2:2 (1:1)

Bramki: Leon Bailey 44, Kevin Volland 74 – Timo Werner 13 (k), Emil Forsberg 52 (k)

Czerwona kartka: Benjamin Hirchs (53, Eintracht Frankfurt)

Bayern Monachium – FC Augsburg 3:0 (2:0)

Bramki: Arturo Vidal 31, Robert Lewandowski 38, 49

Hertha Berlin - Borussia Moenchengladbach 2:4 (1:3)

Bramki: Vedad Ibisević 28, Mitchell Weiser 71 - Lars Stindl 5, Thorgen Hazard 14 (k), Raffael 20, 77

TSG 1899 Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 1:1 (0:1)

Bramki: Mark Uth 90+2 - Kevin-Prince Boateng 13

VfL Wolfsburg – SC Freiburg 3:1 (2:0)

Bramki: Yannick Gerhardt 3, Yunus Malli 29, 70 – Bartosz Kapustka 68