Gala w Częstochowie: Adamek vs Kassi. Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki

Już w sobotę polski były mistrz świata dwóch kategorii wagowych, Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) powróci do ringu. Rywalem "Górala" będzie Fred Kassi (18-6-1, 10 KO). Ponadto na gali w Częstochowie zobaczymy m.in. Adama Balskiego oraz Łukasza Wierzbickiego. Transmisja gali w Częstochowie w Polsacie, Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight.

Mimo już 40 lat na karku, Adamek cały czas liczy na jeszcze jedną walkę o mistrzostwo świata. Droga do tego jest jednak długa. Wydawało się, że po porażkach z Arturem Szpilką i Erikiem Moliną, "Góral" zawiesi rękawice na kołku. Polak jednak znalazł w sobie na tyle motywacji, by spróbować jeszcze raz. Na ring wrócił w czerwcu, kiedy to pokonał Salomona Haumona na gali PBN 7.

 

Teraz jego rywalem będzie urodzony w Kamerunie, a walczący pod amerykańską flagą, Kassi, który w przeszłości mierzył się m.in. z Jarrellem Millerem czy też Dominikiem Breazealem.

 

- Kassi na pewno zrobi wszystko, by dobrze wypaść. Jestem przygotowany na otwartą wojnę, postaram się sprostać, by wygrać tę walkę w dobrym stylu. Gus Curren twierdzi, że jestem w dobrej formie. Szybki Adamek wygra z każdym - powiedział były mistrz dwóch kategorii wagowych.

 

Ciekawie zapowiada się również starcie jednego z najlepiej zapowiadających się polskich bokserów, Balskiego. Pięściarz z Kalisza skrzyżuje rękawice z Demetriusem Banksem. Wcześniej zobaczymy również dwa starcia o pas mistrza Polski.

 

Karta walk:

 

Tomasz Adamek (101,1 kg) vs Fred Kassi (92,8 kg)

 

Adam Balski (89,2) vs Demetrius Banks (90,4 kg)

 

Michał Żeromiński (66,5 kg) vs Łukasz Wierzbicki (66,2 kg)

 

Robert Parzęczewski (79,5 kg) vs Saidi Mbelwa (79,1 kg)

 

Michał Leśniak (63,5 kg) vs Kamil Młodziński (63,2 kg)

 

Mateusz Rzadkosz (77,3 kg) vs Tomasz Gromadzki (77 kg)

 

Damian Wrzesiński (61,5 kg) vs Marek Laskowski (62,1 kg)

 

Transmisja gali w Częstochowie od godziny 18.00 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight, a także od 22.00 w Polsacie.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie