Gol Zielińskiego! Napoli pokonało AC Milan

Piłkarze SSC Napoli wygrali z AC Milan 2:1 w meczu 13. kolejki Serie A. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył reprezentant Polski Piotr Zieliński.

Gospodarze byli liderem tabeli Serie A, we wcześniejszych dwunastu meczach nie ponieśli porażki (10 zwycięstw – 2 remisy). Świetną dyspozycję potwierdzili również w prestiżowym starciu z AC Milan.

Pierwsza bramka dla Napoli padła w 33. minucie. Lorenzo Insigne przejął podanie Jorginho z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali. Strzelec gola mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć rezultat, jednak piłka po jego strzale obiła słupek bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę.

W 69. minucie boisko opuścił Marek Hamsik, a w jego miejsce pojawił się Piotr Zieliński. Reprezentant Polski szybko zaznaczył swą obecność na placu gry. W 72. minucie Dries Mertens zaskoczył swym podaniem obrońców rywali, do piłki doszedł Zieliński i strzałem z ostrego kąta, pomiędzy nogami bramkarza, zdobył drugą bramkę dla ekipy gospodarzy.

W doliczonym czasie gry goście strzelili kontaktowego gola. Alessio Romagnoli efektownie uderzył zza pola karnego, po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców, i zaskoczył tym strzałem Pepe Reinę. Na odrobienie strat było już jednak zbyt późno, komplet punktów pozostał w Neapolu.

SSC Napoli – AC Milan 2:1 (1:0)
Bramki: Insigne 34, Zieliński 72 - Alessio Romagnoli 90

SSC Napoli: Pepe Reina – Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Mario Rui (67. Christian Maggio) – Allan, Jorginho, Marek Hamsik (69. Piotr Zieliński) – Jose Callejon (79. Marko Rog), Dries Mertens, Lorenzo Insigne

AC Milan: Gianluigi Donnarumma – Mateo Musacchio, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli – Fabio Borini (78. Ignazio Abate), Franck Kessie, Manuel Locatelli, Riccardo Montolivo (85. Lucas Biglia), Giacomo Bonaventura – Suso (45. Andre Silva), Nikola Kalinić.