Kanonada w Bredzie! 8:0 dla Ajaksu Amsterdam (WIDEO)

Ajax Amsterdam rozbił na wyjeździe NAC Breda 8:0 w meczu 12. kolejki! To najwyższy wynik w tym sezonie Eredivisie. W ten sposób goście zrehabilitowali się za ostatnią porażkę z FC Utrecht (1:2).

Podopieczni Marcela Keizera byli murowanym faworytem sobotniego meczu. Gdyby stracili choćby punkt, mówiłoby się o ogromnej sensacji. Mało kto spodziewał się jednak, że będzie to tak jednostronne spotkanie.

Kanonadę w Bredzie rozpoczął Matthijs De Ligt w 13. minucie. Już po pierwszych 45 minutach gospodarze schodzili do szatni z bagażem pięciu goli.

Po przerwie goście nie zwalniali tempa. Kolejne trafienia dołożyli Lasse Schoene, Klaas-Jan Huntelaar i Donny van de Beek, który skompletował swój pierwszy hattrick w seniorskiej karierze.

NAC Breda - Ajax Amsterdam 0:8 (0:5)

Bramki: Matthijs De Ligt 13, 33, Donny van de Beek 18, 26, 75, David Neres 29, Lasse Schoene 66 (k), Klaas-Jan Huntelaar 73