Ministerstwo Sportu i Polsat mają plan na odbudowę boksu olimpijskiego w Polsce

Sporty walki

Wielokrotnie już mówiłem, że nie ma boksu zawodowego bez boksu olimpijskiego. Pomysł jest nasz wspólny i udzielimy pomocy Ministerstwu - powiedział podczas gali w Częstochowie dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat, Marian Kmita.

Mateusz Borek zapytał Mariana Kmitę i Jarosława Stawiarskiego o wspólną inicjatywę rozwoju boksu olimpijskiego w Polsce.
 
Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki: Polski boks jest w pewnej zapaści, szczególnie boks olimpijski... Ostatni medal na igrzyskach olimpijskich to jeszcze czasy Barcelony, mija więc 25. rocznica... Zachęcamy więc Polski Związek Bokserski, aby aplikował on do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Tam są pieniądze na szkolenie młodych adeptów zainteresowanych dyscypliną sportu jaką jest boks. Być może to pozwoli na to, że boks stanie się bardziej popularny. Tysiące dzieciaków powinny zainteresować się tą piękną dyscypliną sportu...
 
Marian Kmita, dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat: Wielokrotnie już mówiłem, że nie ma boksu zawodowego bez boksu olimpijskiego. Pomysł jest nasz wspólny i udzielimy pomocy Ministerstwu emitując cotygodniowy magazyn boksu olimpijskiego. Jeśli nie odtworzymy boksu olimpijskiego, nie będzie gal takich jak ta w Częstochowie... Przywracają one wiarę, że boks w Polsce istnieje i może się mieć dużo lepiej.
 
Więcej o wspólnej inicjatywie w załączonym materiale wideo.
Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.