PlusLiga: Wymiana asów. Resovia ograła Czarnych

W spotkaniu 10. kolejki PlusLigi siatkarze Asseco Resovii wygrali z Cerrad Czarnymi Radom 3:1. Mocną bronią obu ekip była w tym meczu zagrywka.

Premierowa odsłona długo miała wyrównany przebieg i przewaga przechodziła z rąk do rąk. Po asie serwisowym Tomasza Fornala dwupunktową zaliczkę mieli goście (6:8), później przewagę mieli gospodarze dzięki dobrej grze blokiem Marcina Możdżonka (11:10), a następnie zagrywce Dominika Depowskiego (17:14). Rzeszowianie odskoczyli na cztery oczka (19:15), przyjezdni ruszyli w pogoń, wygrali trzy akcje z rzędu, ale końcówka znów należała do podopiecznych Roberto Serniottiego. Depowski ustalił wynik seta na 25:21.

W drugim secie wielkich emocji nie było. Wyrównaną walkę oglądaliśmy jedynie na początku, ale od stanu 6:6 przewagę zaczęli budować gospodarze. Ich mocną bronią był serwis. Asami popisali się Bartłomiej Lemański (7:6), Jochen Schoeps (15:11), Depowski (18:13), a Thibault Rossard zakończył seta dwiema punktowymi zagrywkami (25:16).

Na początku trzeciej partii to siatkarze Cerrad Czarnych postawili na zagrywkę, co przyniosło efekt (1:6 – po trzech asach Kamila Kwasowskiego). Wypracowaną na początku przewagę goście powiększali w dalszej części (3:12, 6:15, 12:20). Takiej straty gospodarze nie byli w stanie odsrobić, choć w końcówce wygrali kilka piłek z rzędu i zmniejszyli dystans (17:21). Błąd Michała Kędzierskiego na rozegraniu dał ekipie z Radomia piłkę setową (18:24), a skuteczny atak Michała Filipa zakończył tę partię (19:25).

Czwarty set był bardzo zacięty. Lepiej rozpoczęli go podopieczni Roberta Prygiela (3:6 – as serwisowy Filipa, 7:10), ale gospodarze odrobili tę stratę (11:11). Świetnie prezentował się w tej części gry Jakub Jarosz, który punktował zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki. Zacięta walka trwała do końca. Przy stanie 23:22 goście zgubili rytm ataku, co bezlitośnie wykorzystał Rossard, dając miejscowym piłkę meczową. Ten sam zawodnik ustalił wynik seta (25:23) i zakończył ten mecz.

Najlepiej punktowali: Rossard (18), Lemański (13), Jarosz (11), Schoeps (10) – Resovia; Filip (16), Teremienko (10) – Czarni. Mocną bronią obu ekip był serwis, w sumie aż 22 punkty zostały w tym meczu zdobyte bezpośrednio z zagrywki (10–12), najlepiej punktowali w tym elemencie Kwasowski (4) oraz Rossard (3). W ataku (51–43) i bloku (12–6) przewagę mieli gospodarze, oni też popełnili więcej błędów od rywali (24–21). MVP: Bartłomiej Lemański.

Asseco Resovia – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:23)

Asseco Resovia: Dominik Depowski, Jakub Jarosz, Michał Kędzierski, Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, Thibault Rossard – Mateusz Masłowski (libero) oraz Elviss Krastins, Jochen Schoeps, Lukas Tichacek.

Cerrad Czarni: Kamil Droszyński, Michał Filip, Tomasz Fornal, Michał Ostrowski, Dmytro Teremienko, Wojciech Żaliński – Dustin Watten (libero) oraz Dmytro Dołgopołow, Norbert Huber, Kamil Kwasowski, Jakub Rybicki, Jakub Ziobrowski.

Pozostałe mecze 10. kolejki PlusLigi:

2017-11-18: BBTS Bielsko-Biała – Espadon Szczecin 3:2 (18:25, 25:20, 20:25, 25:21, 15:12)

2017-11-18: Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

2017-11-18: PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

2017-11-18: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin (17.00)

2017-11-18: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Onico Warszawa (17.00)

2017-11-19: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin (14.45; transmisja – Polsat Sport)

2017-11-19: Dafi Społem Kielce – Trefl Gdańsk (15.00).