PŚ w skokach: Złota czwórka z Lahti wystawiona na konkurs w Wiśle

W takim samym składzie jak podczas marcowych mistrzostw świata w Lahti, Polacy wystąpią w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince - zdecydował trener Stefan Horngacher.

Polskę reprezentować będą: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. Początek serii próbnej zaplanowano na godz. 15, a zawody rozpoczną się godzinę później. W sobotę w Wiśle ma wystąpić 12 ekip. Gospodarze uważani są za jednego z głównych kandydatów do miejsca na najwyższym stopniu podium.

Polacy w poprzednim sezonie zimowym zdominowali rywalizację drużynową. We wszystkich pięciu konkursach podopieczni trenera

Horngahera plasowali się w czołowej trójce. Dwukrotnie zwyciężyli (po raz pierwszy w historii), dwa razy byli drudzy i raz zajęli trzecią pozycję.

Do listy sukcesów poprzedniego sezonu trzeba także doliczyć złoty medal w konkursie drużynowym na mistrzostwach świata w Lahti, gdzie w tym samym składzie co w Wiśle, zdecydowanie pokonali Norwegów i Austriaków.

W sumie mają w dorobku w PŚ dwa zwycięstwa, pięć drugich miejsc i osiem trzecich. Na podium po raz pierwszy stanęli w Villach w Austrii w 2001 roku, zajmując trzecią lokatę.