Wieczne Miasto pod panowaniem gangu Nainggolana!

AS Roma pokonał Lazio w derbach Rzymu 2:1. Jedną z bramek zdobył mocno wytatuowany Radja Najnggolan, który wyglądem bardziej niż piłkarza przypomina gangstera. Jego gang nie był może w niedzielę zbyt brutalny, ale pokazał rywalowi zza miedzy kto rządzi w Wiecznym Mieście.

Wynik meczu otworzył w 49. minucie Diego Perotti, który bardzo pewnie wykonał rzut karny podyktowany po faulu na Aleksandarze Kolarovie. Wynik podwyższył w 52. minucie Nainggolan. Belg posłał płaski strzał sprzed pola karnego nie do obrony dla Thomasa Strakoshy.

Lazio gola honorowego strzeliło w 72. minucie, a jego autorem - Ciro Immobile. Włoch wykorzystał rzut karny równie pewnie, co wcześniej Perotti. Jedenastka została podyktowana po zagraniu ręką Manolasa. Potem wynik już się nie zmienił, mimo że sędzia do podstawowego czasu gry doliczył aż sześć minut.

AS Roma - Lazio 2:1 (0:0)
Bramki: Perotti 49 (kar.), Nainggolan 52 - Immobile 72.