To spotkanie zapowiada się emocjonująco nie tylko ze względu na układ tabeli. Obie drużyny w tym sezonie grają ładny futbol dla oka i przyjemnie ogląda się ich mecze. – Jestem przekonany, że to będzie ciekawy, otwarty mecz, bo spotkają się drużyny, które preferują ofensywny styl gry. Oba zespoły mają wyrazisty pomysł na grę i na pewno go nie zmienią, dlatego to będzie ciekawy mecz – powiedział przed meczem szkoleniowiec gospodarzy, Dominik Nowak.

 

Raków w tym sezonie jest najbardziej bramkostrzelną drużyną Nice 1 Ligi. Podopieczni Marka Papszuna zdobyli już 30 bramek. To aż o 7 więcej niż Miedź, która chciałaby wygrać z zespołem z Częstochowy, aby wskoczyć na pozycję lidera. Do Chojniczanki traci bowiem zaledwie dwa punkty.

 

Ta kolejka rozpoczyna również rundę rewanżową. Na otwarcie sezonu obie te drużyny podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie. Niedzielny mecz poprowadzi sędzia Wojciech Myć z Lublina, który był też arbitrem meczu Miedzi z Rakowem w 1 kolejce. Wtedy pokazał 5 żółtych kartek.

 

Transmisja meczu Miedź Legnica – Raków Częstochowa od 17:30 w Polsacie Sport.