NBA: "Wojownicy" odrobili 24-punktową stratę i wygrali w Filadelfii

Broniący tytułu koszykarze Golden State Warriors mieli na początku trzeciej kwarty 24 punkty straty, ale ostatecznie wygrali w Filadelfii z zespołem 76ers 124:116 w lidze NBA. Bohaterem gości był Stephen Curry, który miał 35 punktów i po pięć zbiórek i asyst.

Gospodarze prowadzili 47:28 po pierwszej i 74:52 po drugiej kwarcie, a na początku trzeciej jeszcze bardziej powiększyli przewagę. Wówczas jednak "Wojownicy" zaczęli grać znacznie lepiej i zdołali odwrócić losy meczu. W tym sezonie nikomu nie udało się wygrać, mając tak wiele punktów do odrobienia.

Kevin Durant zdobył 27 punktów dla gości, a w zespole rywali najlepsi byli Ben Simmons - 23 pkt i 12 asyst oraz Joel Embiid - 21 pkt. - To, jak graliśmy w pierwszej połowie, było zawstydzające. Nie byliśmy skupieni, po prostu nie nawiązaliśmy walki - ocenił trener "Wojowników" Steve Kerr, cytowany w serwisie espn.com.

Szkoleniowiec już w czwartej minucie pierwszej kwarty wziął drugi czas, wściekły z powodu złego ustawienia drużyny. - To była moja wina. Trener wziął czas, mówił nam o koncentracji i zachowaniu w środku pola. Wiedziałem, co mam robić, ale jak tylko wróciłem na parkiet - wszystko zapomniałem. To jest nie do przyjęcia, że nie wiem, co mam robić z piłką - przyznał Curry.

Było to 12. zwycięstwo Warriors w tym sezonie. Na koncie mają też cztery porażki. Bilans 76ers to 8-7.

W innym sobotnim meczu Boston Celtics odnieśli 15. zwycięstwo z rzędu, wygrywając na wyjeździe z Atlanta Hawks 110:99. Ponad połowę wszystkich punktów dla gości uzyskali Kyrie Irving - 30 i Jaylen Brown - 27. Drużyna z Bostonu jest coraz bliżej wyrównania klubowego rekordu kolejnych wygranych z sezonu 2008/09, kiedy cieszyła się z 19 zwycięstw z rzędu.

Niechlubny rekord klubu wyrównali za to w sobotę Orlando Magic, którzy przegrali przed własną publicznością z Utah Jazz 85:125. Nigdy w historii NBA nie ponieśli wyższej porażki, grając we własnej hali. Rywale zakończyli z kolei serię trzech przegranych meczów.