PLK: Świetne widowisko we Włocławku! Anwil lepszy od Stali

Anwil Włocławek pokonał, po trzymającym w napięciu spotkaniu, BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 78:76.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale późniejsze akcje Ivana Almeidy i Pawła Leończyka dawały czteropunktową przewagę gospodarzom. BM Slam Stal ciągle była bardzo blisko, chociaż to włocławianie mieli inicjatywę ofensywną. Dzięki dobitce Michała Nowakowskiego Anwil prowadził po 10 minutach 27:19. Drugą część meczu gospodarze rozpoczęli od małej serii 5:0, dzięki czemu jeszcze bardziej umacniali swoją pozycję. Późniejsza trójka Nowakowskiego dawała ekipie trenera Igora Milicicia nawet 15 punktów przewagi. Ostrowianie nie potrafili znaleźć sposobu na szybki atak rywali, a w dodatku brakowało tej ekipie lidera. Po pierwszej połowie było więc 50:33.

Trzecią kwartę goście rozpoczęli od dwóch Aarona Johnsona, co znacznie zmniejszało ich straty. Ostatecznie zakończyło się to serią 11:0, co sprawiało, że ekipa trenera Emila Rajkovicia przegrywała tylko sześcioma punktami. Teraz to Anwil miał problemy z atakiem, a po rzucie Jure Skificia ostrowianom brakowało tylko trzech punktów do remisu. Sytuację włocławian ratowały trójki Szewczyka i Delasa, a po 30 minutach było 64:58. W ostatniej kwarcie było sporo nerwowości, ale to zespół trenera Milicicia długo kontrolował sytuację. Dopiero później, po rzutach Skificia, Chylińskiego i Richardsona, BM Slam Stal znowu zbliżyła się na zaledwie punkt! To nie był jednak koniec - trójka tego ostatniego dała gościom prowadzenie. W końcówce kluczowe akcje należały do Almeidy oraz Łączyńskiego. Ostrowianie odpowiadali jeszcze trójką Johnsona, ale ostatecznie to Anwil zwyciężył 78:76.

Najlepszym graczem gospodarzy był Ivan Almeida z 22 punktami, 9 zbiórkami, 6 przechwytami i 2 blokami. 25 punktów i 6 asyst dla gości zanotował Aaron Johnson.

Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 78:76 (27:19, 23:14, 14:25, 14:18)

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 22, Jarosław Zyskowski 10, Michał Nowakowski 9, Jaylin Airington 8, Kamil Łączyński 8, Szymon Szewczyk 7, Paweł Leończyk 6, Ante Delas 6, Josip Sobin 2

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Aaron Johnson 25, D.J. Richardson 9, Jure Skific 8, Michał Chyliński 7, Adam Łapeta 7, Mateusz Kostrzewski 6, Szymon Łukasiak 6, Tomasz Ochońko 5, Łukasz Majewski 3, Grzegorz Surmacz 0