PlusLiga: Indykpol AZS pewnie ograł Cuprum

W meczu 10. kolejki PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Cuprum Lubin 3:0. Dwa pierwsze sety tego spotkania miały wyrównany przebieg, w trzecim gospodarze rozgromili rywali.

Obie ekipy miały przed tym spotkaniem podobny bilans: 5 zwycięstw – 4 porażki, jednak ekipa z Olsztyna zgromadziła na swym koncie więcej punktów (17) od Cuprum (14). W poprzednich grach Indykpol AZS przegrał u siebie z Treflem Gdańsk 2:3 i na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3 (w zaległym meczu 4. kolejki). Siatkarze z Lubina również przegrali dwa ostatnie mecze: 0:3 z Jastrzębskim Węglem oraz 2:3 z Asseco Resovią.

Spotkanie Indykpol AZS – Cuprum lepiej rozpoczęli goście (1:5), szybko jednak gra się wyrównała i na przestrzeni seta wynik oscylował wokół remisu (13:13, 17:17, 20:20). Olsztynianie pierwsi wywalczyli piłkę setową, wykorzystując dwa błędy rywali w polu zagrywki (24:22), jednak lubinianie, po skutecznych atakach Milosa Terzicia i Łukasza Kaczmarka zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Z tej wojny nerwów zwycięsko wyszli siatkarze Indykpolu AZS, a decydujący punkt wywalczył Jakub Kochanowski (27:25).

W drugim secie siatkarze Cuprum znów zaliczyli dobre otwarcie (0:3, 4:7). Później jednak olsztynianie, dzięki skutecznej grze Tomasa Rousseaux i Robberta Andringi wygrali pięć akcji z rzędu i uzyskali prowadzenie 9:7. W środkowej części seta Andringa popisał się dwoma asami serwisowymi (14:12), a gospodarze utrzymywali dwu-, trzypunktową zaliczkę (18:15, 21:18). Daniel Pliński ustalił wynik seta na 25:22.

Trzecia partia miała jednostronny przebieg. Gospodarze przeważali od początku (7:2). Dobra gra blokiem w środkowej części seta pozwoliła utrzymać dystans (17:10). W końcówce przyjezdni nie mieli już wiele do powiedzenia i różnica wzrosła do dziesięciu oczek (24:14). Zepsuta zagrywka Piotra Haina zakończyła tę partię (25:15) i całe spotkanie.

Najlepiej punktowali: Jan Hadrava (14), Kochanowski (14), Rousseaux (14) – Indykpol AZS; Kaczmarek (26) – Cuprum. Gospodarze mieli przewagę w ataku (48–42), bloku (9–5) i na zagrywce (2–0); popełnili też mniej błędów własnych od rywali (14–18). MVP: Jakub Kochanowski.

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (27:25, 25:22, 25:14)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Daniel Pliński, Tomas Rousseaux, Paweł Woicki – Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Kańczok, Jakub Zabłocki (libero).

Cuprum: Piotr Hain, Łukasz Kaczmarek, Michał Masny, Keith Pupart, Przemysław Smoliński, Milos Terzic – Marcin Kryś (libero) oraz Filip Biegun, Maciej Gorzkiewicz, Bartosz Makoś (libero), Adam Michalski, Adrian Patucha.

Pozostałe mecze 10. kolejki PlusLigi:

2017-11-18: BBTS Bielsko-Biała – Espadon Szczecin 3:2 (18:25, 25:20, 20:25, 25:21, 15:12)

2017-11-18: Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

2017-11-18: Asseco Resovia – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:23)

2017-11-18: PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

2017-11-18: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Onico Warszawa 2:3 (25:23, 18:25, 23:25, 25:16, 12:15)

2017-11-18: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:1 (25:13, 22:25, 25:13, 25:21)

2017-11-19: Dafi Społem Kielce – Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 33:35, 11:25)