Sampdoria lepsza od Juventusu w "polskim meczu"!

Sampdoria pokonała na własnym stadionie Juventus 3:2. Pełne spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński, a w 28. minucie na boisku pojawił się Karol Linetty. W barwach "Starej Damy" zobaczyliśmy zaś Wojciecha Szczęsnego.

Sampdoria grała w ostatnim czasie bardzo dobry futbol i w starciu z Juventusem wcale nie była bez szans. Od pierwszego gwizdka na boisku widzieliśmy tylko Bereszyńskiego, ale już w 28. minucie pojawił się również Linetty, który zmienił kontuzjowanego Dennisa Praeta. Mimo przewagi Juventusu, to piłkarze z Genui wyszli na prowadzenie.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Duvan Zapata. Ataki mistrzów Włoch nie przynosiły efektu, co więcej "Sampa" zadała kolejny cios. Na 2:0 podwyższył Lucas Torreira i gospodarze nie mogli już dać sobie wyrwać zwycięstwa. Wydawało się, że gości dobił Gianmarco Ferrari, ale wtedy do gry wróciło "Juve". Gole Gonzalo Higuaina i Paulo Dybali tylko zmniejszyły rozmiar porażki. Sampdoria zajmuje szóste miejsce w Serie A, Juventus jest drugi i traci już cztery punkty do Napoli. Wyraźnie nie jest to udany okres dla "Starej Damy".

Sampdoria – Juventus 3:2 (1:0)

Bramki: Zapata 52, Torreira 71, Ferrari 79 - Higuain 90+1-karny, Dybala 90+4

Bardzo blisko wywalczenia pierwszego punktu w tym sezonie Serie A był beniaminek Benevento. Drużyna, która w tym sezonie nie potrafiła w dwunastu kolejkach zgarnąć nawet oczka mogła urwać punkty na własnym stadionie Sassuolo. Gospodarze remisowali do 94. minuty, ale nie potrafili wybronić się w ostatniej akcji meczu. Oczywiście w dalszym ciągu okupują ostatnią pozycję w lidze i mało prawdopodobne, by miało się to zmienić.

Benevento – Sassuolo 1:2 (0:0)

Bramki: Armenteros 65 – Matri 57, Peluso 90+4

Jedną połowę meczu z Fiorentiną rozegrał Bartosz Salamon, który został zmieniony w przerwie. Jego Spal zremisowało 1:1. Na boisku nie pojawili się za to Paweł Jaroszyński oraz Mariusz Stępiński. Chievo Werona podzieliło się punktami z Torino.