UFC FN 121: Tybura przegrał z legendą MMA!

Sporty walki
UFC FN 121: Tybura przegrał z legendą MMA!
fot. youtube.com

Marcin Tybura (16-3, 7 KO, 6 SUB) na gali UFC FN 121 przegrał wyraźnie na punkty (50:45, 50:45, 49:46) z legendą organizacji, Fabricio Werdumem (23-7, 6 KO, 11 SUB). Polak pokazał się z dobrej strony i otrzymał nawet słowa pochwały od rywala, ale nie był w stanie go wypunktować. Drugi z naszych rodaków, Adam Wieczorek (9-1, 3 KO, 5 SUB), na tej samej gali pokonał decyzją sędziów Anthony’ego Hamiltona (15-9, 8 KO, 1 SUB).

Według oceny sędziów Tybura wygrał tylko jedną rundę, wszystkie inne zostały przyznane Brazylijczykowi. Werdum jako faworyt od początku starał się mieć kontrolę na pojedynkiem i być stroną dominującą. Wyprowadzał dużo kopnięć i często szukał sprowadzeń do parteru.

 

Imponowało przede wszystkim tempo tej walki, które w zasadzie najszybsze było w ostatniej rundzie. Wtedy to Polak i Brazylijczyk często wdawali się w wymiany ciosów. Podczas tego dynamicznego starcia Tybura mocno uprzykrzył życie Werdumowi. Zranił go potężnym wysokim kopnięciem, ale werdykt mógł być tylko jeden. Sędziowie punktowali 50:45, 50:45, 49:46 dla Brazylijczyka.

 

Tybura zebrał jednak zasłużone słowa pochwały od swojego rywala. - Tybura, gratuluję! Masz przed sobą dużą karierę! Wszystkie walki w UFC są bardzo trudne. Tutaj jeden cios i może być po wszystkim – powiedział Werdum.

 

Na tej samej gali walczył jeszcze jeden Polak. Wieczorek zanotował udany debiut w UFC pokonując decyzją sędziów Hamiltona. To dziewiąta wygrana w karierze „Siwego”.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze