Kiedy są Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy?

Siatkówka
Kiedy są Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy?
fot. PAP

Klubowe Mistrzostwa Świata to jedna z najważniejszych tegorocznych imprez w siatkarskim kalendarzu. Osiem czołowych drużyn świata będzie rywalizowało w Polsce w dniach 12–17 grudnia.

Osiem drużyn uczestniczących w Klubowych Mistrzostwach Świata zostało podzielonych na dwie grupy. Faza grupowa zostanie rozegrana od wtorku 12 do czwartku 14 grudnia.

 

Ekipy z grupy A będą rywalizowały w Opolu. Zagrają tam: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – mistrz Polski, Sada Cruzeiro z Brazylii – obrońca trofeum, Cucine Lube Civitanova – mistrz Włoch, irański Sarmayeh Bank Teheran – mistrz Azji 2016.

 

Grupa B swoje mecze będzie rozgrywała w Łodzi. W Atlas Arenie będą rywalizowały: PGE Skra Bełchatów – dzika karta, rosyjski Zenit Kazań – triumfator Ligi Mistrzów, Personal Bolivar – mistrzowie Argentyny oraz Shanghai Volleyball Club z Chin – dzika karta.

 

Po dwie czołowe drużyny z każdej z grup awansują do dalszych gier i będą rywalizować w Tauron Arenie Kraków. Decydujące mecze odbędą się w sobotę 16 grudnia (półfinały) oraz niedzielę 17 grudnia (mecz o III miejsce i finał).

 

Bilety na mecze Klubowych Mistrzostw Świata są dostępne na stronie eBilet.pl. Transmisje wszystkich spotkań turnieju na sportowych antenach Polsatu.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze