Kulesza o Wójciku: Dobry trener i motywator

Piłka nożna
Kulesza o Wójciku: Dobry trener i motywator
fot. Cyfrasport

Janusz Wójcik był dobrym trenerem i motywatorem - tak o zmarłym w poniedziałek b. selekcjonerze reprezentacji Polski mówi prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza. Wójcik był trenerem piłkarzy tego klubu, gdy po raz pierwszy w historii awansowali do najwyżej klasy rozgrywek.

Wójcik był szkoleniowcem Jagiellonii w latach 1986-1987 i twórcą pierwszego w historii awansu Jagiellonii do 1. ligi, obecnej ekstraklasy. W 30 meczach tamtego sezonu - jak informuje klubowy portal - drużyna Wójcika z m.in. Jackiem i Dariuszem Bayerami, Mirosławem Sowińskim i Dariuszem Czykierem w składzie, wygrała 22 razy, sześciokrotnie remisując i ponosząc dwie porażki.

"Znałem Janusza Wójcika jako dobrego trenera i dobrego motywatora. Jego śmierć to wielka strata dla piłki nożnej" - powiedział PAP Kulesza. Zwrócił uwagę na duże doświadczenie trenerskie Wójcika, który prowadził zarówno reprezentacje, jak i drużyny klubowe.

Nawiązując do pracy tego trenera w Białymstoku przypomniał, że podczas czerwcowego meczu Jagiellonii z Lechem Poznań (na zakończenie poprzedniego sezonu ekstraklasy) świętowano z Wójcikiem 30. rocznicę awansu białostockiego klubu do 1. ligi.

Po śmierci tego trenera na portalu internetowym klubu znalazł się wpis dotyczący Janusza Wójcika, w którym klub, piłkarze i kibice składają kondolencje rodzinie zmarłego i przypominają jego dokonania.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze