Nice 1 Liga: Alancewicz tymczasowym trenerem Stomilu

Piłka nożna
Nice 1 Liga: Alancewicz tymczasowym trenerem Stomilu
fot. Twitter

Michał Alancewicz jest od poniedziałku tymczasowym trenerem piłkarzy pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. W sobotę klub rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem Tomaszem Asenskym.

O objęciu przez Alancewicza tymczasowo funkcji trenera poinformował PAP rzecznik olsztyńskiego klubu Aleksander Chodźko. "Na pewno poprowadzi zespół w dwóch najbliższych meczach, które zostały do końca roku" - zapowiedział.

Według rzecznika, klub zamierza szukać trenera, który na wiosnę poprowadzi piłkarzy przez resztę sezonu 1. ligi.

Alancewicz ma 33 lata, jest byłym zawodnikiem i wychowankiem olsztyńskiego klubu. Wcześniej był trenerem rezerw i grup młodzieżowych.

Jak informował klub, od soboty funkcję pierwszego trenera Stomilu przestał pełnić Tomasz Asensky. Dzień wcześniej jego podopieczni przegrali na własnym stadionie 0:1 z Drutex Bytovią Bytów.

Asensky prowadził olsztyńskich piłkarzy od lata tego roku. Drużyna pod jego wodzą zdobyła 19 punktów w siedemnastu meczach, odnotowując sześć zwycięstw, jeden remis i 10 porażek.

Stomil zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli. Ma na koncie najwięcej (31) straconych bramek ze wszystkich drużyn 1. ligi.

Najbliższy mecz olsztynianie rozegrają w piątek u siebie z Chojniczanką Chojnice, a 30 listopada podejmą Wigry Suwałki.

 

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze