Ranking ATP: Dimitrow awansował na 3. miejsce, Kubot drugim deblistą

Zwycięzca turnieju ATP Finals w Londynie Bułgar Grigor Dimitrow awansował z 6. na 3. miejsce w światowym rankingu tenisistów. Na liście deblistów 2. pozycję utrzymał Łukasz Kubot, finalista mastersa. Liderami pozostali Hiszpan Rafael Nadal oraz Brazylijczyk Marcelo Melo.

W decydującym pojedynku Dimitrow pokonał Davida Goffina 7:5, 4:6, 6:3. Belg w klasyfikacji ATP World Tour przesunął się z ósmej na siódmą lokatę.

Debiutujący w kończącej sezon imprezie masters Dimitrow został nie tylko pierwszym w historii jej bułgarskim triumfatorem, ale i uczestnikiem.

Rozgrywki 2017 na światowych kortach na pierwszym miejscu zakończył Nadal, a za nim uplasowali się Szwajcar Roger Federer i wspomniany Bułgar. Poza "podium" znalazł się trzeci przed tygodniem Niemiec Alexander Zverev.

Jerzy Janowicz awansował ze 122. na 121. pozycję, zaś Kamil Majchrzak spadł ze 199. na 200.

W rankingu deblistów najlepsi byli Melo i Kubot. W niedzielę nie udało im się jednak zwyciężyć w Londynie; w finale przegrali z Finem Henrim Kontinenem i Australijczykiem Johnem Peersem 4:6, 2:6. Na liście końcowej lepszy był Melo, bowiem w tym roku wystąpił w jednym turnieju mniej. Punktów zgromadzili identyczną liczbę - 9220.

Kubot wraz z Melo wygrali w tym roku sześć turniejów, w tym wielkoszlemowy Wimbledon, czym nie może pochwalić się żadna inna męska para tenisowa.