Piłka nożna

Genialny Loska nie uchronił Górnika! Legia...

Po niedzielnym hicie 16. kolejki Lotto Ekstraklasy najwięcej mówiło się nie o wyniku, czy o świetnej postawie bramkarza Górnika - Tomasza Loski, tylko o tym co działo się na trybunach. Najzagorzalsi fani Legii dwukrotnie - w pierwszej i drugiej części meczu urządzili sobie na trybunach istne racowisko. Jak informuje "Przegląd Sportowy", w środę Komisja Ligi zasiądzie do rozmów, żeby zająć się wydarzeniami z ostatniego meczu przy Łazienkowskiej 3.

 

Stosowanie jakichkolwiek materiałów pirotechnicznych na imprezach masowych jest zabronione prawnie. Ponadto jest ono także objęte sankcjami w regulaminie ligowych rozgrywek. W ostatnim czasie za odpalenie rac w meczu 14. kolejki Lech Poznań - Wisła Kraków, klub z Wielkopolski został ukarany grzywną w wysokości 20 tysięcy złotych.

 

Legia może spodziewać się znacznie wyższej kary. - Nie ma wątpliwości, że Komisja zajmie się wydarzeniami z niedzielnego meczu – wyznał w rozmowie z Antonim Bugajskim z "Przeglądu Sportowego" rzecznik Ekstraklasy SA Bartosz Orzechowski.