Liga Mistrzów: Borussia Dortmund za burtą, Real Madryt z awansem

Borussia Dortmund przegrała z Tottenhamem 1:2 i straciła szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów. Wywalczył go sobie Real Madryt gromiąc APOEL Nikozja 6:0.

Na wypełnionym po brzegi Signal Iduna Park od początku nie brakowało walki. Oba zespoły rozpoczęły nieco zachowawczo, lecz z czasem przeszły do ofensywy i spotkanie zrobiło się naprawdę ciekawe. Pierwszą kapitalną akcję przeprowadził w 19. minucie Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Hugo Llorisem i zdecydował się na strzał obok bramkarza Tottenhamu fatalnie pudłując. Ten gracz jednak dwa razy się nie myli. Nieco ponad 10 minut później po kapitalnym podaniu piętą Andreya Yarmolenki uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Swoją szansę miał też Christian Eriksen, lecz strzelił w sam środek bramki gdzie stał Roman Burki.

O wiele lepiej już na początku drugiej połowy zachował się Harry Kane. W 49. minucie przedarł się przez obronę gospodarzy i oddał celny strzał dający wyrównanie Tottenhamowi. Niewiele brakowało, a Koguty uzyskałyby prowadzenie po tym, jak Marc Bartra niefortunnie wybił futbolówkę z własnego pola karnego wprost pod nogi Dele Allego. Adresatem jego podania był Son Heung-min, lecz szybszy okazał się Burki. Swoją drugą szansę Koreańczyk wykorzystał i to nie w byle jakim stylu, bo pięknym strzałem w okienko. Jak się później okazało było to uderzenie, które ustaliło wynik spotkania. Widać było, że pierwsza część spotkania kosztowała piłkarzy wiele sił, bo tempo pojedynku wyraźnie spadło. W końcówce meczu w starciu z Fernando Llorente ucierpiał bramkarz gospodarzy. Długo był opatrywany, ale ostatecznie nie był w stanie dokończyć spotkania i jego miejsce między słupkami zajął Roman Weidenfeller.

Porażka drużyny Borussii spowodowała, że straciła ona szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. Zapewnili go sobie za to Besiktas Stambuł i Real Madryt.

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)

Bramki: Modrić 23, Benzema 39, 45+1, Nacho 41, Ronaldo 49, 54

Manchester City - Feyenoord Rotterdam 1:0 (0:0)

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

KONIEC MECZU! BORUSSIA STRACIŁA SZANSE NA AWANS!

GOL! SEVILLA - LIVERPOOL 3:3 - Pizarro!

Burki został zniesiony z boiska. Jego miejsce między słupkami Borussii zajął Weidenfeller.

Burki leży na murawie i jest opatrywany. To naprawdę nie wygląda dobrze.

Zmiana - Tottenham: Llorente za Kane'a.

GOL! MANCHESTER CITY - FEYENOORD 1:0 - Sterling!

Zmiana - Tottenham: Sissoko wszedł za Eriksena.

Aubameyang podawał do Guerreiro, ale obrońca Tottenhamu wybił piłkę na rzut rożny.

GOL! NAPOLI - SZACHTAR 3:0 - Mertens!

Zmiana - Tottenham: Alli ustąpił miejsca Dembele.

Ależ blisko był Eriksen! Piłka po jego strzale głową minęła słupek dosłownie o centymetry!

GOL! NAPOLI - SZACHTAR 2:0 - Zieliński!

Zmiana - Borussia: Toprak zmienił Zagadou!

Cudowna bramka Sona! Po podaniu Allego uderzył w samo okienko!

GOL! BORUSSIA 1:2 TOTTENHAM!

W barwach Manchesteru City pojawił się Phil Foden - najmłodszy piłkarz w historii Ligi Mistrzów!

Schmelzer bardzo głęboko dośrodkował, ale wyłapał Lloris.

Zmiana - Borussia: Za Kagawę pojawił się Castro.

Bartra wyprzedził Kane\'a i odebrał mu piłkę w groźnej sytuacji, lecz wybił bardzo niefortunnie wprost pod nogi Alliego. Ten zagrał do Sona, ale Burki wyłuskał mu futbolówkę spod nóg.

GOL! SEVILLA - LIVERPOOL 2:3 - Ben Yedder!

Dele Alli uderzył po ziemi, ale piłka na centymetry minęła słupek.

GOL! NAPOLI - SZACHTAR 1:0 - Insigne!

Rzut rożny dla Borussii. Dośrodkowanie Kagawy pewnie wyłapał Lloris.

GOL! APOEL - REAL 0:6 - Ronaldo!

Yarmolenko ucierpiał podczas interwencji. Chwilowa przerwa w grze.

Brzydki faul Schmelzera i żółta kartka dla kapitana Borussii.

GOL! SEVILLA - LIVERPOOL 1:3 - Ben Yedder!

GOL! APOEL - REAL 0:5 - Ronaldo!

Harry Kane przedarł się przez obrońcow Borussii i strzałem po ziemi pokonał Romana Burki!

GOOOL! BORUSSIA - TOTTENHAM 1:1!

Zaczynamy!

Koniec pierwszej części spotkania! W Dortmundzie obserwowaliśmy dużo walki. Każda z drużyn miała swoje szanse, lecz jedną z nich wykorzystała tylko Borussia i po golu Pierre-Emericka Aubameyanga prowadzi 1:0. Nie jest to jednak wystarczające, bowiem Real Madryt prowadzi w Nikozji już 4:0! Wracamy za kwadrans!

GOL! APOEL - REAL 0:4 - Benzema!

GOL! MONACO - LIPSK 1:4 - Keita!

GOL! MONACO - LIPSK 1:3 - Falcao!

Son faulowany. Rzut wolny dla gości!

Real Madryt prowadzi w Nikozji już 3:0! To nie są dobre wieści dla kibiców Borussii.

GOL! APOEL - REAL 0:3 - Nacho!

Co za akcja Tottenhamu! Eriksen uderzył prosto w bramkarza Borussii!

GOL! APOEL - REAL 0:2 - Benzema!

Strzał z dystansu Eriksena zdecydowanie za lekki.

Aubameyang na pełnym gazie wtargnął w pole karne Llorisa, lecz jeden z obrońców Tottenhamu czysto odebrał mu piłkę.

Aubameyang po podaniu Yarmolenki pakuje piłkę do siatki!

GOOOOOL!!! BORUSSIA - TOTTENHAM 1:0!

GOL! MONACO - LIPSK 0:3 - Werner!

Kolejny atak Sona! Burki był jednak szybszy i przejął piłkę.

GOL! SEVILLA - LIVERPOOL 0:3 - Firmino!

Niedokładna próba zagrania przez całe boisko Bartry.

Dobra centra Kagawy z rzutu rożnego! Piłkę wybił Dele Alli.

Szansa Tottenhamu! Kane podał do Auriera, a ten szukał Sana, lecz Koreańczyk nie zdążył za akcją.

GOL! APOEL - REAL 0:1 - Modrić!

GOL! SEVILLA - LIVERPOOL 0:2 - Mane!

Aubameyang został sam na sam z Llorisem i w idealnej sytuacji spudłował. Piłkarz Borussii ma czego żałować!

Bartra stracił piłkę na rzecz Kane'a, lecz ten dopuścił się przewinienia i arbiter przerwał akcję. A mogło być groźnie!

Fenomenalne dośrodkowanie Yarmolenki do Aubameyanga, lecz ten chyba się nie spodziewał i nie opanował piłki.

Yarmolenko strzelał, ale zrobił to zdecydowanie zbyt lekko, by zaskoczyć Llorisa.

Dużo walki w Dortmundzie. Obserwujemy naprawdę ciekawy pojedynek.

GOL! MONACO - LIPSK 0:2 - Werner!

Schmelzer próbował zagrać do Aubameyanga, lecz doskonale wyczuł to Sanchez i oddalił niebezpieczeństwo.

GOL! MONACO - LIPSK 0:1 - Jemerson (bramka samobójcza)!

Winks świetnie dośrodkował z rzutu rożnego, ale nikt nie doszedł do piłki.

Dobra akcja Sona! Rzut rożny dla Tottenhamu.

GOL! SEVILLA - LIVERPOOL 0:1 - Firmino!

Zaczynamy!

Na Signal Iduna Park rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.

Piłkarze są już w tunelu.

Oto komplet dzisiejszych spotkań. Dwa z nich zostały już rozegrane. Besiktas Stambuł zapewnił sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W Dortmundzie trwa rozgrzewka.

Znamy składy obu drużyn!

Tottenham ma już zapewniony awans do 1/8 finału rozgrywek. Borussia jest w trudnej sytuacji. Traci do drugiego w tabeli Realu Madryt aż pięć punktów. Czy dziś ta przewaga się zmniejszy?

Będziemy również informować na bieżąco o wynikach pozostałych pojedynków.

Witamy w naszej relacji z meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur!