REZ: NiP ma świetlaną przyszłość. Chcemy udowodnić, że jesteśmy w czołówce

E-sport
REZ: NiP ma świetlaną przyszłość. Chcemy udowodnić, że jesteśmy w czołówce
fot. HLTV.org

Fredrik ‘REZ’ Sterner został uhonorowany tytułem najbardziej wartościowego gracza IEM Oakland. Obszernie na temat postawy Ninjas in Pyjamas wypowiedział się w rozmowie z redakcją HLTV.org.

Ninjas in Pyjamas w Oakland pokonało czterech z pięciu rywali grupowych: Astralis, Cloud9, TheMongolz i Team EnVyUs, przegrywając w koszyku tylko z SK Gaming. REZ nie wahał się wspomnieć, że przed zawodami myślał o tym, że będzie ciężej. - Spodziewałem się, że droga do fazy pucharowej będzie trudna, ale jak powiedział draken, wykonaliśmy dużo pracy, aby powrócić do „rutyny”, a nasz mentalny trener Jens zrobił dla nas bardzo dużo. To właśnie ogromna część tego, czym się teraz zajmujemy. To część naszej wygranej. Nauczyliśmy się pracować nad błędami i kontrolować frustrację. Jeśli zrobię coś źle i zacznę głośno „płakać”, sam wprowadzam się w zły nastrój, a dodatkowo wysyłam złą energię do zespołu. Następuje wtedy efekt domina - tłumaczy dziennikarzowi wpływ psychologa na stan drużyny Sterner. - Lepiej utrzymywać stan umysłu, który pozwala nam po prostu walczyć, walczyć i walczyć w każdej rundzie. Nawet wtedy, gdyby przyszło nam rozgrywać eco, jedno lub dwa zdobyte wtedy zabójstwa nas usatysfakcjonują i dodadzą nam pozytywnej energii - dodaje.

Dziewiętnastolatek wielokrotnie jeszcze podkreślił wpływ psychologa na poczynania zespołu. Można zresztą odnieść wrażenie, to właśnie wielokrotnie wspomnianemu Jensowi NiP zawdzięcza powrót do formy. - Wszyscy w drużynie mają z nim indywidualne sesje. Podczas wspólnych rozmów stale pracowałem nad utrzymaniem spokoju i pozytywnego nastawienia - nawet jeśli chodzi o występy na dużych scenach podczas ważnych meczów. Gdybym IEM Okalnad odbyło się miesiąc temu, kiedy nie współpracowaliśmy jeszcze z Jensem, trząsłbym się ze strachu, ponieważ wiąże się to z ogromną presją - zdradził najlepszy zawodnik turnieju.

- Po tym, co się wydarzyło w Oakland, myślę, że mamy świetlaną przyszłość. Na nadchodzących turniejach chcemy udowodnić jeszcze więcej, ponieważ pracowaliśmy naprawdę, naprawdę ciężko. Treningi, zdrowe odżywianie, ćwiczenia, sesje mentalne... Chcemy pokazać, że jesteśmy zespołem z czołówki - zapowiedział Sterner, nawiązując do zbliżających się zawodów BLAST Pro Series.

Ninjas in Pyjamas zwyciężyło w wielkim finale IEM Oakland z FaZe Clanem, broniąc tym samym mistrzowskiego tytułu i zgarniając na konto $125,000.

Całą rozmowę z REZem w języku angielskim przeczytać możecie na portalu HLTV.org.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie