ZAKSA rozbiła GieKSę

W meczu 9. kolejki PlusLigi siatkarze GKS-u Katowice zmierzyli się w Spodku z aktualnym mistrzem Polski i liderem rozgrywek - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mimo dopingu czterech tysięcy kibiców zespół Piotra Gruszki musiał uznać wyższość najlepszego zespołu w kraju, który wygrał w trzech szybkich setach.

Pierwsze dwa sety nie ułożyły się po myśli gospodarzy. Kędzierzynianie mocno zagrywali i odrzucali zespół GKS-u od siatki. GieKSa nieustanie próbowała znaleźć sposób na perfekcyjnie grających mistrzów Polski, a trener Piotr Gruszka dokonywał zmian celem poprawy gry, jednak na 10-minutową przerwę to siatkarze ZAKSY schodzili pewnie prowadząc 2:0.

Po dłuższej przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Mistrzowie Polski na początku seta zbudowali dużą przewagę, którą utrzymali do końca partii i ostatecznie wywieźli ze Spodka komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający ZAKSY - Benjamin Toniutti.

GKS Katowice - ZAKSA 0:3 (14:25, 16:25, 13:25)

GKS Katowice: Komenda, Quiroga, Kohut, Butryn, Kapelus, Kalembka, Mariański (libero) oraz Sobański, Witczak, Fijałek, Stelmach, Stańczak (libero)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Szymura, Rejno, Torres, Deroo, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz