Euroliga: Piąta porażka Wisły CanPack

Koszykarki Wisły CanPack Kraków przegrały w Stambule z mistrzem Turcji Yakin Dogu Universitesi 59:87 (16:22, 17:22, 5:15, 21:28) w meczu 5. kolejki grupy B. Euroligi. Była to piąta porażka „Białej Gwiazdy” w tych rozgrywkach.

Wicemistrzynie Polski nie miały większych szans w starciu z liderem tabeli Yakin Dogu Universitesi. Turecka drużyna w dotychczasowych spotkaniach poniosła tylko jedną porażkę, a w poprzedniej kolejce, w meczu na szycie, pokonała w Salamance tamtejszą Avenidę 67:62.

Wisła w pierwszej kwarcie starała się dotrzymywać kroku rywalkom, ale drużyna ze Stambułu w zasadzie cały czas kontrolowała wydarzenia na parkiecie i wypracowała sobie kilkupunktową przewagę. W 15. minucie krakowianki przegrywały już 21:36, ale wtedy nastąpił okres ich skuteczniejszej gry. Sześć kolejno zdobytych punktów pozwoliło nieco zmniejszyć stratę.

Na przerwę podopieczne Krzysztofa Szewczyka schodziły przy wyniku 44:33 dla tureckiej drużyny, w której świetnie spisywała się była wiślaczka - Jantel Lavender. Już po pierwszej połowie amerykańska środkowa miała w dorobku 18 punktów. W drugiej części Lavender więcej czasu spędziła na ławce rezerwowych i mecz zakończyła z 20 punktami oraz 10 zbiórkami. Niezłe spotkanie zaliczyła także inna była zawodniczka Wisły - Courtney Vandersloot. Zdobyła wprawdzie tylko 4 punkty, ale zebrała aż 11 piłek i miała 7 asyst.

Wicemistrzynie Polski bardzo słabo rozpoczęły trzecią kwartę. Rywalki zdobyły kolejno osiem punktów i rozwiały jakiekolwiek nadzieje na nawiązanie wyrównanej walki. To była najwyższa porażka krakowskiego zespołu w obecnych rozgrywkach Euroligi.

W następnej kolejce Wisła zmierzy się 29 listopada we własnej hali z francuskim Basket Lattes Montpellier.

Yakin Dogu Universitesi - Wisła CanPack Kraków 87:59 (22:16, 22:17, 15:5, 28:21).

Yakin Dogu Universitesi: Jantel Lavender 20, Ann Wauters 14, Kayla McBridge 13, Olcay Cakir-Turgut 10, Cansu Koksal 8, Kim Mestdagh 5, Gokce Dogan 5, Elin Eldebrink 4, Courtney Vandersloot 4, Bahar Caglar 4, Emine Koc 0.

Wisła CanPack Kraków: Cheyenne Parker 13, Leonor Rodriguez 11, Maurita Reid 8, Magdalena Ziętara 7, Giedre Labuckiene 6, Tamara Radocaj 5, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 5, Sonja Greinacher 4, Klaudia Niedźwiedzka 0, Aleksandra Klimas 0.