Gracze nie przedłużają kontraktów z H2k. Jankos poza składem (WIDEO)

E-sport
Gracze nie przedłużają kontraktów z H2k. Jankos poza składem (WIDEO)
fot. MMO24

H2k-Gaming w rozsypce. Z zespołu postanowił odejść Marcin ‘Jankos’ Jankowski, a także dwóch innych graczy i trener. Polak ogłosił poszukiwania nowego klubu.

Jestem wdzięczny H2k za dwa ostatnie lata, ale muszę rozpocząć nowy rozdział w mojej karierze - napisał Jankos za pośrednictwem Twittera, ogłaszając, że nie przedłuży kontraktu z dotychczasową drużyną. Kilka godzin później okazało się, że w przyszłym sezonie w H2k nie zobaczymy również Andrei ‘Odoamne’ Pascu i Fabiana ‘Febivena’ Diepstratena. Na podobny ruch wcześniej zdecydował się natomiast trener formacji - Neil ‘Pr0lly’ Hammad, który wyruszył za ocean szkolić 100 Thieves. Nieznana jest tylko przyszłość dwóch zawodników z Korei: Sina ‘Nucleara’ Jeong-hyeona, a także Choia ‘Cheia’ Sun-ho.

 

Jankos w H2k-Gaming spędził dwa lata. W barwach brytyjskiej organizacji zadebiutował podczas dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters w Kolonii. Wraz z kompanami dwukrotnie wystąpił w Polsce. W Krakowie pojawił się na zwieńczeniu letniej rundy EU LCS 2016, a kilka miesięcy później odwiedził rozgrywane w katowickim Spodku Intel Extreme Masters XI. H2k z Jankowskim w składzie uplasowało się także w gronie czterech najlepszych uczestników Worlds 2016, co wówczas okazało się najlepszym wynikiem formacji z Europy.

 

Zarząd klubu postanowił podziękować trójce zawodników, która opuściła zespół, specjalnym filmem z serii „H2WHAT?”.

 

 

Nie wiemy jeszcze, do jakiego klubu ostatecznie trafi Jankos. Ten zapowiedział, że przyjrzy się ofertom ze wszystkich najważniejszych regionów.

 

 

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze