PHL: GKS Tychy odzyskał punkty po dwóch latach

Zimowe
PHL: GKS Tychy odzyskał punkty po dwóch latach
fot. PAP

Po ponad dwóch latach ostatecznie rozstrzygnięty został wynik meczu hokejowej ekstraligi między Ciarko PBS Bank Sanok i GKS Tychy. Na lodzie wygrali tyszanie 4:1, potem orzeczony został walkower na korzyść rywali 5:0, a teraz rezultat meczowy został podtrzymany.

Mecz został rozegrany 16 października 2015. Powodem zmiany wyniku przez spółkę prowadząca rozgrywki był udział zbyt małej liczby zawodników do lat 23 w tyskiej ekipie. Miało ich być zgodnie z regulaminem czterech, ale Bartłomiej Pociecha doznał kontuzji podczas rozgrzewki i nie zagrał, a sanoczanom przyznano punkty walkowerem.

 

GKS rozpoczął walkę o zmianę tej decyzji. Spór toczył się w związkowej komisji odwoławczej, Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim i sądzie. Ostatecznie zarząd spółki prowadzącej rozgrywki (Polska Hokej Liga) – gdzie sprawa wróciła - umorzył postępowanie z uwagi na upływ czasu.

 

„Zachowanie PHL było skandaliczne. Na lodzie wygraliśmy w pełni zasłużenie, dlatego nie zamierzaliśmy pozostawać bierni na taką decyzję. Byliśmy to winni naszym zawodnikom i kibicom. To była oczywiście bardzo długa droga, ale ostatecznie przyznano nam rację. Obecnie zastanawiamy się nad podjęciem dalszych kroków prawnych wobec zarządzających spółką” – powiedział prezes tyskiego klubu Grzegorz Bednarski cytowany w komunikacie przekazanym PAP

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze