Siatkówka

Terminarz polskich drużyn w Lidze Mistrzów...

W dziewięciu rozegranych meczach bełchatowianie zgromadzili 21 punktów, co pomimo zaległych spotkań pozwala być wiceliderem. Trefl ma ich o trzy mniej i zajmuje czwarte miejsce. Liderem gdańszczan jest Damian Schulz. Nie można też zapominać o Mateuszu Mice, Piotrze Nowakowskim i Arturze Szalpuku - byłym siatkarzu PGE Skry, dla którego będzie to pierwszy występ w hali Energia po zmianie klubu.

 

- Mają bardzo dobry zespół i zawodników z międzynarodowym doświadczeniem. Grają całkiem nieźle i na pewno przyjechali tutaj walczyć o punkty - mówi Grzegorz Łomacz, zawodnik PGE Skry.

 

Bełchatowianie w hali Energia wygrali sześć ostatnich meczów bez straty seta. Od sześciu spotkań nie przegrali także z Treflem, tracąc w nich tylko dwa sety.

 

Może to być wyjątkowy mecz dla Damiana Schulza, który po raz setny wystąpi w PlusLidze, a zarazem Treflu Gdańsk. W dotychczasowych 99 rozegranych spotkaniach zdobył 1 054 punkty, z czego aż 484 w sezonie 2016/2017, co dało mu drugie miejsce w rankingu najlepiej atakujących PlusLigi. Wyprzedził go tylko Salvador Hidalgo Oliva.

 

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk od 18:00 w Polsacie Sport.