PlusLiga: Sensacja na Podpromiu! Beniaminek lepszy od Resovii

Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonał Asseco Resovię Rzeszów po bardzo emocjonującym meczu 3:2 (25:21, 16:25, 23:25, 25:20, 15:11). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Grzegorz Bociek.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli gospodarze. Rzeszowianie co prawda od początku sezonu nie radzą sobie najlepiej. Przed meczem z dorobkiem 16 punktów zajmowali pozycję dokładnie w środku stawki. Beniaminek z Zawiercia nadal płaci frycowe za pierwszy sezon w PlusLidze. Podopieczni trenera Emanuele Zaniniego wygrali do tej pory tylko raz i zamykali ligową tabelę.

Pierwszego seta dobrze rozpoczęli goście i od razu wysunęli się na prowadzenie. Doskonale na zagrywce spisywał się młody rozgrywający Resovii Michał Kędzierski, który co i raz niwelował przewagę asami serwisowymi. Na nic się to jednak zdało. Pierwszy set padł łupem gości.

Podrażnieni porażką rzeszowianie zerwali się do walki i pewnie wygrali drugą, a potem trzecią partię. Kiedy już wydawało się, że gospodarze pewnie zmierzają po zwycięstwo w całym meczu siatkarze beniaminka zanotowali skuteczny powrót. W pewnym momencie czwartej odsłony prowadzili aż 14:8! Wypracowana na początku przewaga wystarczyła, by doprowadzić do tie-breaka.

Set piąty przebiegał również pod dyktando zawiercian, jednak przy prowadzeniu 14:7 pozwolili sobie na kilka błędów i nagle zrobiło się 14:11. Ostatni punkt padł po zepsutej zagrywce Marcina Możdżonka.

Środowe zwycięstwo było drugim w historii Aluronu Virtu Warty Zawiercie w historii PlusLigi. Zdobyte 2 punkty pozwoliły drużynie Zaniniego odbić się od dna tabeli.

Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (21:25, 25:16, 25:23, 20:25, 11:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, Thibault Rossard, Jochen Schoeps - Mateusz Masłowski (libero) - Elviss Krastins, Lukas Tichacek, Łukasz Perłowski

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Hugo de Leon Guimaraes, Łukasz Kaczorowski, Grzegorz Pająk, David Smith, Maciej Zajder, Michał Żuk - Taichiro Koga (libero) - Krzysztof Andrzejewski, Grzegorz Bociek, Kacper Popik, Łukasz Swodczyk

MVP: Grzegorz Bociek