Polak poprowadzi reprezentację olimpijską Wybrzeża Kości Słoniowej?

Piłka nożna
Polak poprowadzi reprezentację olimpijską Wybrzeża Kości Słoniowej?
fot. Cyfrasport

Trenował Pogoń Szczecin czy Lecha Poznań, a ostatnio związany był z... drużyną narodową Burkina Faso do lat 15. Bogusław Baniak w grudniu powróci do Afryki, by odbyć rozmowy na temat objęcia kolejnej reprezentacji.

Baniak poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze, że 15 grudnia wyleci do Afryki "na rozmowy z federacją Wybrzeża Kości Słoniowej, na temat pracy z tamtejszą reprezentacją olimpijską".

Jeszcze niedawno Polak informował o tym, że istnieje możliwość, by wrócił do Afryki w celach zawodowych, ale niekoniecznie do Wybrzeża Kości Słoniowej. W grę wchodziły też reprezentacje Toga i Beninu, które także organizowały konkursy na szkoleniowców. Jak się okazuje na razie stanęło na kadrze olimpijskiej WKS.

 

Baniak pracę z młodymi piłkarzami Burkina Faso zakończył w tym roku po ponad dwóch latach. W tym czasie współpracował też z dorosłymi piłkarzami tego kraju, którzy wywalczyli w tym roku brąz w Pucharze Narodów Afryki. Wcześniej prowadził kilkanaście różnych klubów, m.in. Pogoń Szczecin, Amikę Wronki czy Lecha Poznań.

KJ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze