Południowoamerykańska reprezentacja wykluczona z mundialu?!

Piłka nożna

Włoskie media bardzo szybko podchwyciły doniesienia z Ameryki Południowej, według których pojawia się szansa, by Italia zagrała jednak na mundialu w Rosji. Wszystko przez to, że w kraju jednego z finalistów - Peru, może dojść do rewolucji w zarządzaniu tamtejszym futbolem.

Peruwiańska gazeta Libero poinformowała, że w kraju ze stolicą w Limie powstaje projekt ustawy, która sprawiłaby, że tamtejsza federacja piłkarska znalazłaby się pod ścisłą kontrolą państwa. Taka sytuacja jest niezgodna z zasadami FIFA, która w wypadku wejścia w życie ustawy mogłaby nawet wykluczyć reprezentację Peru z mistrzostw świata i innych międzynarodowych rozgrywek.

Autorką projektu jest Paloma Noceda - przewodniczącą Komisji ds. Wychowania Fizycznego, Młodzieży i Sportu i przedstawiciela partii rządzącej. Jej pomysł wzbudził już spore kontrowersje, a według włoskiego portalu football-italia.net zaniepokojenie projektem pojawiło się takze w FIFA. Peruwiańska federacja poproszona została o wyjaśnienia.

Beneficjentami wykluczenia Peru z mundialu mogliby być Włosi, którzy nie zakwalifikowali się do MŚ 2018 na murawie. Dlatego we włoskich mediach sprawa jest szeroko komentowana, choć nadzieja na pomyślne dla Włochów zakończenie jest raczej znikoma. Jak czytamy na football-italia.net: "Kwestia naszej gry na mistrzostwach będzie zależeć od wielu różnych czynników i nadal możemy uznać nasz występ na mundialu za nieprawdopodobny".

Peru zapewniło sobie awans na mundial w Rosji jako ostatnia drużyna, wygrywając dwumecz barażowy z Nową Zelandią. Po raz ostatni Peruwiańczycy grali na mistrzostwach świata w 1982 roku w Hiszpanii.

Skrót meczu Szwecja - Włochy w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie