Surowa kara za zachowanie kibiców Legii Warszawa!

Piłka nożna
Surowa kara za zachowanie kibiców Legii Warszawa!
fot. PAP

Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa i Górnika Zabrze za zachowanie kibiców obu klubów w trakcie hitu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bez litości ligowi włodarze obeszli się zwłaszcza z klubem ze stolicy.

W trzydziestej minucie wspomnianego starcia pirotechnika odpalona przez fanów "Wojskowych" na tyle zadymiła stadion przy Łazienkowskiej, że sędzia Jarosław Przybył zmuszony był przerwać spotkanie na około dziesięć minut. Podobna sytuacja powtórzyła się w drugiej połowie.

 

- Kara dla Legii Warszawa za zachowanie kibiców podczas niedzielnego meczu jest najwyższą w tym sezonie i jedną z najwyższych w historii komisji. Stało się tak, gdyż przerwy w grze wywołane odpaleniem rac przez kibiców, były rekordowo długie - stwierdził Zbigniew Mrowiec, przewodniczący Komisji Ligi.

 

Legia będzie musiała zapłacić lidze 70 tysięcy złotych. Ponadto, do końca sezonu zasadniczego, kibice warszawskiego zespołu nie zobaczą żadnego meczu wyjazdowego. Z kolei w zawieszeniu nałożona została kara zakazu wejścia na jeden mecz domowy dla osób zajmujących podczas niedzielnego starcia miejsca na tzw. Żylecie.

 

Kibice Górnika mają zakaz organizacji wyjazdu na najbliższy mecz Ekstraklasy. Komisja Ligi ukarała także fanów Lechii Gdańsk. Oto ostatnia część komunikatu dotycząca klubu z Pomorza:

 

- W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk - Wisła Płock w 16. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Gdańska nałożono kary: finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 3 najbliższe mecze Lotto Ekstraklasy - można przeczytać w oficjalnej informacji ligi.

KJ, Polsat Sport, ekstraklasa.org
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie