Piłka nożna

Genialny Loska nie uchronił Górnika! Legia...

W trzydziestej minucie wspomnianego starcia pirotechnika odpalona przez fanów "Wojskowych" na tyle zadymiła stadion przy Łazienkowskiej, że sędzia Jarosław Przybył zmuszony był przerwać spotkanie na około dziesięć minut. Podobna sytuacja powtórzyła się w drugiej połowie.

 

- Kara dla Legii Warszawa za zachowanie kibiców podczas niedzielnego meczu jest najwyższą w tym sezonie i jedną z najwyższych w historii komisji. Stało się tak, gdyż przerwy w grze wywołane odpaleniem rac przez kibiców, były rekordowo długie - stwierdził Zbigniew Mrowiec, przewodniczący Komisji Ligi.

 

Legia będzie musiała zapłacić lidze 70 tysięcy złotych. Ponadto, do końca sezonu zasadniczego, kibice warszawskiego zespołu nie zobaczą żadnego meczu wyjazdowego. Z kolei w zawieszeniu nałożona została kara zakazu wejścia na jeden mecz domowy dla osób zajmujących podczas niedzielnego starcia miejsca na tzw. Żylecie.

 

Kibice Górnika mają zakaz organizacji wyjazdu na najbliższy mecz Ekstraklasy. Komisja Ligi ukarała także fanów Lechii Gdańsk. Oto ostatnia część komunikatu dotycząca klubu z Pomorza:

 

- W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk - Wisła Płock w 16. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Gdańska nałożono kary: finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 3 najbliższe mecze Lotto Ekstraklasy - można przeczytać w oficjalnej informacji ligi.