Trener Ruchu Chorzów: Takie mecze lubią kibice

Piłka nożna
Trener Ruchu Chorzów: Takie mecze lubią kibice
fot. PAP

Trener piłkarzy zamykającego tabelę 1. ligi Ruchu Chorzów Juan Ramon Rocha po remisie 2:2 z Wigrami Suwałki podkreślił, że takie otwarte, ofensywne mecze kibice lubią oglądać.

„Piłka nożna to bardzo fajny sport, dzisiaj to było widać na boisku. To był dobry mecz. Zmierzyliśmy się chyba z najlepszą drużyną, jaka w tym sezonie zagrała u nas. Oba zespoły grały ofensywnie” – dodał Argentyńczyk.

 

Przyznał, że otwarta gra jego zespołu ułatwia zadanie rywalom pod bramką Ruchu.

 

„Powiedziałem zawodnikom w szatni, że nie wolno zapominać, w jakich warunkach zespół przygotowywał się do sezonu (pięć ujemnych punktów, zakaz transferowy do połowy sierpnia). Nie było łatwo tak pracować. Od kiedy przyszedłem (we wrześniu) drużyna w każdym meczu strzela bramki. Piłka nożna to to, co się dzieje na boisku. Są większe zmartwienia w życiu niż porażka czy remis” – zauważył Rocha.

 

Zespół z Suwałk zaliczył udany wyjazd na Górny Śląsk, w minioną sobotę pokonał w Tychach miejscowy GKS 3:0. Po dwa gole w obu tych spotkaniach zdobył Patryk Klimala.

 

„Zagraliśmy kolejne dobre spotkanie. Szanujemy punkt, ale też czujemy duży niedosyt, bo mieliśmy więcej klarownych sytuacji bramkowych. Z całego wyjazdu możemy być zadowoleni” – stwierdził szkoleniowiec Wigier Artur Skowronek.

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze