Były lekarz kadry USA: Molestowałem 125 dziewczyn

Inne
Były lekarz kadry USA: Molestowałem 125 dziewczyn
fot. PAP/EPA

Były lekarz kadry narodowej USA w gimnastyce artystycznej, Larry Nassar przyznał się do stawianych mu zarzutów molestowania ponad stu dziewczyn w czasie swojej pracy z reprezentacją. Sam zainteresowany nazwał siebie „potworem” i wyraża skruchę za to co zrobił. Grozi mu co najmniej 25 lata więzienia. Wyrok prawdopodobnie zapadnie w styczniu.

54-letni Nassar został zwolniony z kadry amerykańskiej w 2015 roku po tym jak został oskarżony o molestowanie ponad setki dziewczyn, kiedy to wykonywał obowiązki lekarza. Ponadto postawiono mu zarzuty posiadania pornografii dziecięcej. Oskarżony przyznał się do winy.

 

Tylko nieliczna grupa zawodniczek wyznała publicznie do czego doszło. Nassar molestował seksualnie obecne gimnastyczki, ale także te, które już zakończyły kariery. Wśród nich nie brakuje gwiazd tej dyscypliny sportu, m.in. mistrzyń oraz medalistek olimpijskich Gabby Douglas Aly Raisman oraz McKalya Maroney.

 

Podczas procesu w sądzie były już lekarz wybuchnął płaczem, prosząc o wybaczenie. - Robiłem rzeczy straszne, jest mi z tego powodu niesamowicie przykro. Nie panowałem zupełnie nad tym, straciłem kontrolę. Każdego dnia modlę się, odmawiam cały różaniec, prosząc o wybaczenie. W przyszłości mam nadzieję, że zrobię coś dobrego dla społeczeństwa – powiedział Nassar.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze