Kolejny Niemiec chce grać dla Polski! Złożył już wniosek o paszport

Piłka nożna
Kolejny Niemiec chce grać dla Polski! Złożył już wniosek o paszport
fot.PAP/EPA

Po Willim Orbanie kolejny niemiecki piłkarz zgłosił chęć gry w reprezentacji Polski. Jak informuje niemiecki dziennik "Donaukurier" gracz spadkowicza z Bundesligi - FC Ingolstadt chce występować w drużynie Biało-Czerwonych. Sonny Kittel, bo o nim mowa, jest gwiazdą swojej drużyny i jednym z odkryć tego sezonu w 2. Bundeslidze.

Ofensywny pomocnik urodzony w Giessen jest wychowankiem Eintrachtu Frankfurt, ale od dwóch sezonów występuje w bawarskim - FC Ingolstadt. Gdy był nastolatkiem uchodził za bardzo utalentowanego gracza. Wróżono mu wielką karierę, ale została ona wyhamowana przez liczne kontuzje.

 

24-letni Kittel w przeszłości zmagał się z aż czterema urazami kolan przez co stracił bardzo dużo czasu. Jego rozwój jako zawodnika został mocno zaburzony. Jednak ostatni rok był przełomowy, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne dla ofensywnego pomocnika. W trwającym sezonie były młodzieżowy reprezentant Niemiec jest czołową postacią na zapleczu Bundesligi. W 14 meczach strzelił 7 goli oraz zaliczył tyle samo asyst. Dzięki tym statystykom jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej.

 

Gwiazda aktualnie piątej drużyny 2. Bundesligi zdaje sobie sprawę, że nie ma szans na grę w dorosłej drużynie mistrzów świata, dlatego chce zwrócić na siebie uwagę selekcjonera Adama Nawałki. Jak twierdzi "Donaukurier", kreatywny pomocnik ubiega się już o polski paszport. Nie będzie miał z tym większego problemu mimo, że urodził się w Niemczech, bowiem jego rodzice są Polakami.

 

Pomocnik, który na początku przyszłego roku skończy 25 lat w barwach FC Ingolstadt rozegrał łącznie 36 spotkań, w których strzelił 9 goli oraz zaliczył 8 asyst.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze