Liga Europy: Pewne zwycięstwo i awans Milanu. Grali Góralski i Kędziora

AC Milan pokonał na San Siro Austrię Wiedeń 5:1 i wywalczył awans do 1/16 finału Ligi Europy. W czwartkowych meczach znalazły się również polskie akcenty. Jacek Góralski rozegrał 82 minuty w barwach Łudogorca Razgrad, a Tomasz Kędziora 71 w składzie Dynama Kijów.

Milan w lidze radzi sobie przeciętnie. Siódme miejsce w Serie A na pewno nie jest dla Włochów zadowalające. Niepowodzenia na arenie krajowej piłkarze Vincenzo Montelli "odbijają" sobie w Lidze Europy. W piątej kolejce po zwycięstwie nad Austrią Wiedeń 5:1 zapewnili sobie awans do 1/16 finału rozgrywek.

W Lidze Europy zaprezentowało się dwóch Polaków. 82 minuty na boisku spędził Jacek Góralski. Jego Łudogorec Razgrad przegrał swój mecz z Basaksehirem 1:2 i na promocję do dalszych rozgrywek będzie musiał poczekać do kolejnego starcia. Nie lepiej poszło Tomaszowi Kędziorze, który w barwach Dinama Kijów zagrał 71 minut i doznał porażki 1:3 z albańską drużyną Skenderbeu Korce.

AC Milan - Austria Wiedeń 5:1 (3:1)
Bramki: Rodriguez 23, Silva 36, 70, Cutrone 42, 90+4 - Bonucci (s) 21