Liga Europy: Bakambu poprowadził Villarreal do fazy pucharowej

Villarreal CF wygrał w 5. kolejce Ligi Europy w Kazachstanie z Astaną 3:2 i awansował tym samym do fazy pucharowej rozgrywek. Bramki zdobywali kolejno Junior Kabananga, Daniel Raba, dwukrotnie Cedric Bakambu i Patrick Twumasi.

Pierwsza część spotkania była wyrównana, co najlepiej odzwierciedlał wynik widniejący do przerwy na tablicy wyników. Było 1:1, a bramki zdobywali najpierw Junior Kabananga dla gospodarzy w 22. minucie, a ponad kwadrans później Daniel Raba.

Druga połowa należała już do przyjezdnych, a to głównie za sprawą wprowadzonego w 60. minucie Cedrica Bakambu. Już chwilę po wejściu na murawę Kongijczyk wyprowadził Hiszpanów na prowadzenie. W 81. minucie napastnik zmarnował świetną okazję, ale dwie minuty później wykorzystał błąd w defensywie gospodarzy i podwyższył na 3:1. To jego trzecie trafienie w tej edycji rozgrywek. W 89. minucie nadzieje kazachskich fanów odżyły, bo gola kontaktowego strzelił po błędzie w wyprowadzeniu piłki gości Patrick Twumasi. Rezultat nie uległ już jednak zmianie.

Dzięki trzem punktom Villarreal ma już zapewniony awans do 1/16 Ligi Europy. Astana zaś czeka na wynik drugiego spotkania tej grupy, w której Maccabi Tel Awiw podejmie Slavię Praga. Jeśli Czesi wygrają to starcie, prześcigną w tabeli Kazachów jednym punktem. W ostatniej kolejce obie ekipy czeka starcie bezpośrednie.

FK Astana - Villarreal CF 2:3 (1:1)

Bramki: Junior Kabananga 22., Patrick Twumasi 88. - Daniel Raba 39., Cedric Bakambu 65. i 83.

Składy: FK Astana - Nenad Eric - Dmitriy Shomko, Marin Anicic, Evgeniy Postnikov, Igor Shitov - Yuri Logvinenko, Serikzhan Muzhikov (71. Marin Tomasov), Ivan Maewski, Abzal Beysebekov (69. Srdjan Grahovac), Patrick Twumasi - Junior Kabananga

Villarreal CF: Mariano Damian Barbosa - Adrian Marin, Victor Ruiz, Daniele Bonera, Antonio Rukavina - Rodrigo Hernandez, Manuel Trigueros, Daniel Raba (77. Ramiro Guerra), Manuel Trigueros, Pablo Fornals (60. Cedric Bakambu), Nicola Sansone, Carlos Bacca (67. Roberto Soriano).