MSiT cofnęło dotację dla Polskiego Związku Kolarskiego

Inne
MSiT cofnęło dotację dla Polskiego Związku Kolarskiego
fot. PAP

Ministerstwo Sportu i Turystyki cofnęło pół miliona złotych dotacji, jaką Polski Związek Kolarski miał otrzymać do końca bieżącego roku. Powodem jest zamieszanie wokół federacji.

"PZKol miał otrzymać do końca roku pół miliona dotacji, ale te środki zostały wycofane" - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa MSiT Anna Ulman.

 

Wokół kolarskiej centrali nabrzmiało ostatnio wiele problemów. Z finansowania PZKol wycofał się sponsor główny od 2011 roku - firma CCC. Związek jest zadłużony, a prezes Dariusz Banaszek skonfliktowany z częścią zarządu.

 

Na 22 grudnia w Pruszkowie został zwołany nadzwyczajny zjazd delegatów, który będzie głosować m.in. nad votum zaufania dla Banaszka i dla każdego z osobna członka zarządu PZKOl.

 

Jedną z kwestii, które mają być omawiane na zjeździe, są długi i sposób ich spłaty. PZKol jest winny prawie 10 mln złotych głównemu wykonawcy toru kolarskiego w Pruszkowie - Mostostalowi Puławy. Na początku listopada na tym welodromie odbyła się pierwsza wielka impreza międzynarodowa od siedmiu lat - zawody Pucharu Świata.

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze