NHL: Piąte z rzędu zwycięstwo Columbus Blue Jackets

Hokeiści Columbus Blue Jackets odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. W środowym spotkaniu, które było popisem bramkarzy, dopiero po dogrywce pokonali u siebie Calgary Flames 1:0. Gola strzelił Josh Anderson.

Po raz trzeci w tym sezonie czyste konto zachował stojący między słupkami bramki "Niebieskich Kurtek" Siergiej Bobrowski. 29-letni Rosjanin zatrzymał 22 strzały i obecnie jest najlepszym bramkarze w NHL. Średnio w meczu zespół z nim w składzie traci 1,94 gola.

- Po prostu staram się pozostać skoncentrowany. Nie mogę ruszyć do przodu i zdobyć bramki, to jest poza moją kontrolą. Moim obowiązkiem jest robić wszystko, byśmy ich nie tracili - powiedział.

Blue Jackets mieli zdecydowaną przewagę, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na Mike'a Smitha. Bramkarz "Płomieni" skapitulował dopiero przy 41. strzale.

- Prawda jest taka, że nie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wyrównana była tylko pierwsza tercja, a później rywale całkowicie nas zdominowali. W obronie radziliśmy sobie dobrze, ale to za mało, by wygrać - ocenił Smith.

Drużyna z Columbus w 22 meczach zgromadziła 29 punktów i w tabeli Konferencji Wschodniej zajmuje drugie miejsce. Lepsza jest tylko Tampa Bay Lightning - 34 pkt w 21 konfrontacjach. "Błyskawice" również po dogrywce pokonały u siebie Chicago Blackhawks 3:2, choć po pierwszej tercji przegrywały 0:2. Na dwa trafienia Patricka Kane'a odpowiedzieli Ondrej Palat, Chris Kunitz i Brayden Point.

Na Zachodzie najlepsza jest ekipa St. Louis Blues, która jako jedyna minionej nocy nie grała. "Nutki" w 22 meczach zgromadziły 33 punkty. Tuż za nimi są hokeiści Winnipeg Jets z dorobkiem 29 pkt w 21 spotkaniach.