Nietypowa lokalizacja ringu. Joshua trenował na... dachu drapacza chmur

Sporty walki
Nietypowa lokalizacja ringu. Joshua trenował na... dachu drapacza chmur
fot. PAP/PA

Wieżowiec Burdż al-Arab (pol. Wieża Arabów) w Dubaju to jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Na dachu tego 321-metrowego drapacza chmur postanowiono zorganizować trening dla mistrza świata w wadze ciężkiej oraz złotego medalisty IO w Londynie, Anthony'ego Joshuy. W tym celu zamontowano ring, gdzie Brytyjczyk mógł poćwiczyć.

Joshua zawitał do Emiratów Arabskich w ramach programu Dubaj Fitness Challenge, który ma na celu zachęcać swoich mieszkańców, turystów oraz rezydentów do większej aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Z tej okazji mierzący 198 cm. wzrostu oraz ważący 115 kg. pięściarz odbył trening, którego lokalizacja z pewnością zapiera dech w piersiach.

 

Wieżowiec Burdż al-Arab znajduje się na sztucznej wyspie, 280 metrów od plaży w Zatoce Perskiej. Kształtem przypomina żagiel. Budowa tego obiektu trwała pięć lat (1994-1999) i kosztowała 650 milionów dolarów. Wysokość wynosząca 321 metrów sprawia, że to najwyższy hotel na świecie i jeden z najwyższych budynków na naszej planecie. To jednak nie przestraszyło brytyjskiego pięściarza, aby na samym szczycie drapacza chmur odbyć trening.

 

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie