Gdynianki rywalizowały wcześniej w Lidze Mistrzyń, ale w konfrontacjach z CSM Bukareszt, duńskim Nykoebing Falster Handboldklub i RK Krim Marcator Lublana poniosły komplet sześciu porażek. Przeciwniczki awansowały do kolejnej fazy LM, a podopieczne trenerki Agnieszki Truszyńskiej przeszły do Pucharu EHF.

Gdynianki są jedynym polskim zespołem w tych rozgrywkach. W pierwszym rundzie kwalifikacji odpadł Kram Start Elbląg, a w drugiej Metraco Zagłębie Lubin.

Vistal, który znalazł się w pierwszym koszyku, poznał swoje rywalki w czwartek podczas losowania w Wiedniu. Jednym z nich będzie drużyna, która wyeliminowała Kram Start, czyli Byasen Handball Elite Trondheim. Poza tym w grupie C znalazły się Viborg HK i Kastamonu Belediyesi GSK.

Faza grupowa Pucharu EHF z udziałem 16 drużyn potrwa od 6 stycznia do 11 lutego. Do dalszej fazy awansują po dwa najlepsze zespoły, który później rywalizować będą systemem pucharowym. W pierwszym spotkaniu mistrzynie Polski podejmą Byasen Handball Elite, a następnie czekają je dwa wyjazdy – najpierw zagrają z Kastamonu Belediyesi GSK, a następnie z Viborgiem.