Gala "Noc Wojowników" w Częstochowie z walką wieczoru Tomasz Adamek vs Kassi odbiła się szerokim echem w kręgach pięściarskich. Promotorzy nie mają zamiaru spoczywać na laurach i błyskawicznie rozpoczęli budować plan na kolejne wydarzenie. Jednym z pomysłów jest zakontraktowanie Adama Kownackiego (16-0, 13 KO), ostatniego pogromcy Artura Szpilki.

- Adam Kownacki jest zachwycony Polską. Mimo, że na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych to w kraju nad Wisłą jest jego dom. Marzy o walce w Polsce i marzy, aby zaboksować na jednej gali z Tomaszem Adamkiem - mówi Borek.

Promotorzy planują spełnić marzenie Kownackiego, który po ostatnim zwycięstwie cieszy się w Polsce ogromną popularnością. - Czuję się w Polsce jak gwiazda. Jestem nieco zdziwiony. W USA nikt mnie nie rozpoznaje, a tutaj każdy chce zrobić sobie ze mną zdjęcie - mówił Kownacki po gali w Częstochowie, gdzie był gościem specjalnym.

"Baby Face" specjalnie dla "Nocy Wojowników" przerwał sparingi z Saszą Powietkinem i przyleciał na kilka dni do swojej ojczyzny. Po gali w Częstochowie miał wylecieć do Moskwy już w niedzielę, ale z powodu drobnych problemów wizowych jego pobyt w Polsce nieco się przedłużył. Ten moment szybko wykorzystał duet Borek i Grabowski, a pierwsze rozmowy z pięściarzem okazały się niezwykle owocne.

- Rozmowy z Adamem trwają już od wielu miesięcy i od początku znaleźliśmy wspólny język. Adam już wcześniej obiecał mi, że w Polsce wystąpi tylko na mojej gali, a ja ufam mu na słowo. Osobiście wierzę w tego chłopaka, bo ma wielkie możliwości i charakter do tego sportu. Jego sylwetka, z widocznym brzuszkiem, zaskoczy jeszcze niejednego wyrzeźbionego pięściarza - dodał Borek.

Kownacki w Polsce może wystąpić już w przyszłym roku. Wstępnie kolejna gala z cyklu Polsat Boxing Night planowana jest na przełom miesięcy kwietnia i maja, ale o dokładnej dacie ewentualny wspóorganizator jeszcze nie chce mówić. Adam Kownacki przy okazji pobytu w Częstochowie odbył także rozmowę z Dyrektorem ds. Sportu Telewizji Polsat Marianem Kmitą.

- Na razie otrzymał ofertę występu na gali z walką wieczoru Errol Spence Jr vs Lamont Peterson, która odbędzie się 20 stycznia w Brooklyn Center. Jest jeszcze konkurencyjna oferta z Europy, więc kolejna walka Kownackiego nie jest jeszcze potwierdzona. Kownacki w Polsce pojawi się w przyszłym roku. Planujemy walkę Adama na przełomie kwietnia i maja. Mogę otwarcie powiedzieć, że zależy mi, aby "Baby Face" został nową gwiazdą gal z cyklu Polsat Boxing Night - zadeklarował Borek.

Właściciel MB Promotions zdradza również, że dalsza kariera Kownackiego najprawdopodobniej będzie toczyła się równolegle w Stanach Zjednoczonych oraz Polsce, a przygotowaniem fizycznym pięściarza w naszym kraju zajmie się Jakub Chycki.

W czwartek Kownacki powrócił do Rosji, gdzie wspólnie z Erkanem Teperem pomagają Powietkinowi w przygotowaniach do kolejnej walki Rosjanina. "Baby Face", mimo spartańskich warunków w podmoskiewskiej miejscowości, jest pełen pozytywnej energii.

- Sasza to miły gość, choć trochę wyalienowany. Sparingi z nim to dla mnie spore doświadczenie i na pewno przyniosą wiele dobrego w moich kolejnych występach - zdradza Kownacki.

Wydaje się, że przyszłość niezwykle sympatycznego pięściarza wagi ciężkiej pisze się w kolorowych barwach, a kibice w Polsce już niebawem po raz pierwszy zobaczą w ringu pięściarskim Adama Kownackiego.

 
 

👍👍 Brzuszek może być 👍👍

Post udostępniony przez Adam Kownacki (@akbabyface) 19 Lis, 2017 o 3:06 PST