Ekstremalne dzieciaki

Inne

12 osób będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy i Afryk w Egipcie. Wśród nich aż pięcioro dzieci. Najmłodsza - Julia Łupij dopiero w grudniu skończy 12 lat...

Jej tata - Wojtek, przyznaje, że ma obawy za każdym razem, kiedy widzi dziecko na wodzie. Bo to naprawdę niebezpieczny sport. I sami zawodnicy mówią o strachu. A wydawałoby się, że dzieci nie boją się niczego. - Niektórych tricków się boimy i trzeba się przełamać - mówi 12-letni Kuba, który trenuje od... 6 lat! W Egipcie wystartuje z kolegami do lat 15 (kategoria Boys). W tym gronie jest jeszcze dwóch polskich zawodników - Klaudziusz Gwiazda (13 lat) i Dominik Oberlan (15).
 
Wśród dziewczynek (kategoria Girls - także do 15 lat) - poza Julią - popłynie Martyna Andrzejczak - 14-latka. W samolocie zaczytywała się w lekturę "Małego Księcia". W jej klasie w szkole w Margonienie właśnie omawiają tę książkę. Po powrocie Martynka (wicemistrzynie Polski w wakeskacie U-19) będzie musiała nadrobić zaległości. - Najgorsze jest to, że trzeba będzie odpisywać lekcje - "narzekał" z kolei Kuba. 
 
Na razie Biało-Czerwoni - ci młodsi i ci starsi, trenują na wakeparku w El Gounie. Dziś ruszyli na wyciąg o 6.30... Kolejne dni dadzą trochę więcej oddechu, ale i mniej swobody pływania. Riderzy nadciągają z każdym dniem a do zawodów coraz bliżej. Kwalifikacje dla wszystkich ruszą w poniedziałek.
MG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze