Piłka nożna

Legia zatopiła w Warszawie Arkę! Błysk...

Kontrakt wychowanka Sportingu Braga z mistrzem Polski kończy się wraz z końcem grudnia tego roku. Działacze stołecznego klubu od paru miesięcy namawiają swoją gwiazdę, aby ta przedłużyła współpracę, lecz bezskutecznie. Guilherme przedstawił wysokie żądania finansowe. Jak podaje "Super Express" chce zarabiać dwa razy więcej niż do tej pory. Jeśli warszawianie przystaną na warunki piłkarza to będzie on inkasował przy Łazienkowskiej 3, aż 500 tysięcy euro za sezon.

 

Duża podwyżka to nie jedyne zmartwienie Legii. Bowiem brazylijskim pomocnikiem interesują się kluby tureckie, które proponują przynajmniej milion euro za rok grania. Potencjalnymi pracodawcami znad Bosforu są - Kasimpasa Stambuł oraz Osmanlispor. Ponadto przebojowego gracza urodzonego w Tres Rios chce pozyskać beniaminek włoskiej Serie A - Benevento Calcio.

 

"Super Express" twierdzi jednak, że do przedłużenia umowy z Legią może nakłonić go żona - Iva Vasconcelos. Bowiem małżonka Guilherme jest w zaawansowanej ciąży, a para wolałaby, żeby ich pierwsze dziecko urodziło się w Warszawie, a nie w nieznanej im Turcji.

 

26-latek barwy Legii reprezentuje od końca stycznia 2015 roku. Dotychczas wystąpił w 145 meczach biorąc pod uwagę grę na wszystkich frontach. Strzelił w nich 19 goli oraz zanotował 23 asysty. Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski oraz dwa razy świętował triumf w rozgrywkach Pucharu Polski.