Kolejna "dopingowa tragedia" Rosjan!

Zimowe
Kolejna "dopingowa tragedia" Rosjan!
fot. PAP

Olimpijska reprezentacja Rosji utraciła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zimowych igrzysk olimpijskich 2014. W piątek MKOl pozbawił dwóch krążków bobsleisty Aleksandra Zubkowa.

Zubkow po igrzyskach olimpijskich w Soczi zakończył karierę. Obecnie jest prezesem rosyjskiej federacji bobslejowej. 43-latek w 2014 roku zdobył dwa złote medale, co więcej krążki zdobywał także podczas imprez w 2006 i 2010 roku. Ostatnie dni nie są zbyt szczęśliwe dla sportowców z Rosji, gdyż medale stracili też Olga Fatkulina (łyżwiarstwo szybkie) oraz czworo skeletonistów. Wszyscy rzecz jasna zostali przyłapani na stosowaniu dopingu.

 

Podczas igrzysk w 2014 roku gospodarze zdobyli 13 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych medali, co dawało im pierwszą pozycję w klasyfikacji końcowej. Po odebraniu krążków, pierwsze miejsce przypadło Norwegom.

 

Cały czas ważą się losy reprezentacji Rosji w związku z nadchodzącymi igrzyskami w Pjongczangu. Ostatnie lata były pod względem wpadek dopingowych fatalne dla sportowców z tego państwa. Decyzja czy Rosjanie wystawią swoją drużynę narodową w Korei Południowej ma zapaść 5 grudnia.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze