Kraśnicki w Komitecie Wykonawczym EOC

Inne
Kraśnicki w Komitecie Wykonawczym EOC
fot. PAP

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki został ponownie wybrany w skład Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich Europy (EOC). W Zagrzebiu odbywa się 46. Zgromadzenie Ogólne tej organizacji.

Funkcję prezydenta reprezentanci 50 komitetów narodowych powierzyli Janezowi Kocijancicowi ze Słowenii. Jego zastępcą na kadencję 2017-2011 został Duńczyk Niels Nygaard, sekretarzem generalnym - Włoch Raffaele Pagnozzi, zaś skarbnikiem - Cypryjczyk Kikis Lazarides.

Prezes PKOl znalazł się w gronie dwunastu pozostałych działaczy powołanych do Komitetu Wykonawczego. To już drugi z rzędu wybór Kraśnickiego do tego prestiżowego grona. Związany od lat z piłką ręczną Polak uzyskał jeden z najlepszych wyników w głosowaniu, zdobywając 39 na 50 możliwych głosów.

Pierwszym polskim działaczem powołanym na funkcję członka Komitetu Wykonawczego EOC był tragicznie zmarły w kwietniu 2010 Piotr Nurowski. Dostąpił tego zaszczytu w roku 2005 oraz ponownie cztery lata później.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie