Nice 1 Liga: Górnik Łęczna urwał punkty Zagłębiu Sosnowiec (WIDEO)

Górnik Łęczna zremisował w Sosnowcu z Zagłębiem 2:2, a najbardziej ambiwalentną postacią tego meczu był zdecydowanie Rafał Kosznik. Były reprezentant Polski najpierw strzelił gola-marzenie, a potem zapisał na swoim koncie samobója.

Zdecydowanym faworytem tego meczu było siódme w tabeli przed pierwszym gwizdkiem Zagłębie Sosnowiec. Górnik Łęczna zajmował 17. miejsce.

Ale to paradoksalnie właśnie goście strzelili pierwszego gola. Jego autorem - Arkadiusz Kasperkiewicz, który pokonał Dawida Kudłę już w piątej minucie. Wyrównanie nastąpiło w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry. Gola z rzutu karnego strzelił Szymon Lewicki.

W 68. minucie padła najpiękniejsza bramka tego meczu. Rafał Kosznik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył piłkę niesamowitym wolejem. Kudła w tej sytuacji nie miał szans. Niestety, czery minuty później Kosznik do bramki dołożył samobója.

Do końcowego gwizdka nic się już nie zmieniło. Dzięki zdobytemu punktowi, Zagłębie wyprzedziło w tabeli Chrobrego Głogów i awansowało na szóste miejsce w tabeli. Górnik cały czas pozostaje 17.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 2:2 (1:1)

Bramki: Lewicki 45+1, Kosznik 71 (sam.) - Kasperkiewicz 5, Kosznik 68. Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Zagłębie: Dawid Kudła - Robert Sulewski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Žarko Udovičić - Konrad Wrzesiński (87 Wojciech Łuczak), Tomasz Nowak, Adam Banasiak, Tomasz Nawotka (59 Patryk Mularczyk) - Vamara Sanogo (73 Nuno Malheiro), Szymon Lewicki.

Górnik: Sergiusz Prusak - Robert Pisarczuk, Arkadiusz Kasperkiewicz, Łukasz Sosnowski, Rafał Kosznik - Grzegorz Bonin, Paweł Sasin (62 Filip Karbowy), Tomasz Makowski, Łukasz Tymiński, Filip Szewczyk (62 Dariusz Jarecki) - Patryk Szysz (80 Sebastian Szerszeń).

Żółte kartki: Wrzesiński, Sanogo, Nuno Malheiro - Pisarczuk, Kasperkiewicz, Szewczyk, Kosznik.