Siatkarz reprezentacji Serbii w Dafi Społem Kielce

Siatkówka
Siatkarz reprezentacji Serbii w Dafi Społem Kielce
fot. Dafi Społem Kielce

Ostatni sezon spędził w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w drużynie Bani Yas. W 2016 roku osiągnął historyczny sukces z drużyną narodową, wygrywając złoty medal w Lidze Światowej. 31-letni Serb Tomislav Dokić podpisał kontrakt z Dafi Społem Kielce.

– Bardzo tęskniłem za graniem. Od zakończenia ostatniego sezonu nie miałem swojego zespołu. Przyjechałem tutaj i czuję się świetnie – przekonuje Dokić. – W klubie panuje dobra atmosfera, jest świetna organizacja – dodaje.

 

Siatkarz swoją karierę klubową rozpoczął w Serbii, ale grał także we Włoszech, Grecji i UAE. W Kielcach jest od tygodnia i jak sam mówi, nie ma kłopotów z aklimatyzacją. – Byłem już na kilku spacerach i jak dotąd wszystko oceniam pozytywnie. Koledzy przyjęli mnie dobrze, wszyscy są przyjacielscy. Najpierw poznałem kierownika drużyny, który na początku bardzo mi pomógł. Trenerzy, fizjoterapeuta to także świetni ludzie, od razu bardzo ich polubiłem.

 

Dokić trenował z drużyną od poniedziałku. – Widzę, że to zawodnik z potencjałem. Od dłuższego czasu miał przerwę i nie grał w siatkówkę. Myślę, że zakończył swój ostatni sezon na przełomie kwietnia/maja. Od tej pory przygotowywał się sam. Fizycznie jest na bardzo dobrym poziomie, ale brakuje mu grania. Będziemy musieli z nim trochę popracować, żeby osiągnąć rozsądną formę. To bardzo pozytywny chłopak – komentuje Wojciech Serafin.

 

Mocno wierzymy, że atakujący odbuduje formę w kieleckiej drużynie. Walka u dołu tabeli jest mocno wyrównana, dlatego każdy zdobyty przez niego punkt będzie niezwykle cenny. - Wiem, że zespół zmagał się z problemami na początku sezonu, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Dam z siebie sto procent, żeby pomóc drużynie w osiągnięciu możliwie najlepszego wyniku – kończy Tomislav Dokić.

 

***

 

Tomislav Dokić

 

Data urodzenia: 27.02.1986
Pozycja: atakujący
Wzrost: 204 cm/ Waga: 90 kg
Zasięg w ataku: 355 cm/ Zasięg w bloku: 330 cm.

RM, Dafi Społem Kielce - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze